З наступного року почнеться реставрація Софійського собору

З наступного року почнеться реставрація Софійського собору

У 2021 році, в рамках національного проєкту «Велике будівництво», заплановано відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні.

Про це повідомила пресслужба Мінкультінформу. У столиці планують масштабну реконструкцію Національного художнього музею України та Національного заповідника «Софія Київська».

– Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана й напівзруйнована. Та ці об’єкти є кодом нашої нації. Збереження їхньої автентичності і духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок перед наступними поколіннями, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

На його думку, відновлення цих пам’яток забезпечить сталий розвиток територій громад та дозволить прокласти нові туристичні маршрути.

До переліку об’єктів, де заплановано проведення масштабної реконструкції, увійшли: Національний художній музей України, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка», Бережанський замок, оборонні мури Жовкви, Палац Потоцьких в Одесі, Підгорецький замок, Національний заповідник «Хортиця», Миколаївська астрономічна обсерваторія, Національний заповідник «Софія Київська», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань», замок Любарта в Луцьку та багато інших.