ЦВК побоюється зриву місцевих виборів через хаотичності законодавчої діяльності ВР
Центральна виборча комісія (ЦВК) вважає, що депутати Верховної Ради (ВР) повинні терміново ухвалити остаточні зміни до виборчого кодексу і законодавчо вирішити питання ліквідації старих і створення нових районів, інакше, прогнозують в ЦВК, вибори опинятся під загрозою зриву.
"Підготовка до місцевих виборів в Україні в 2020 році відбувається в унікально складних умовах з елементами правової та організаційної невизначеності, - йдеться в повідомленні Центрвиборчкому. - Це зумовлено прийняттям нового Виборчого кодексу України, якою передбачено, зокрема, проведення місцевих виборів на основі нових виборчих систем, в умовах карантину і з непередбачуваністю епідеміологічної ситуації восени, проблемами фінансування, незавершеністю реформи адміністративно-територіального устрою та внесенням змін до Виборчого кодексу України ".
У ЦВК зазначають, що "до цих пір залишається проблемним питання правової визначеності в питаннях адміністративно-територіальної і нормативно-правової бази місцевих виборів 25 жовтня цього року", що створює ряд проблем організаційного характеру як для адміністраторів виборів, так і для потенційних суб'єктів виборчого процесу .
На їхню думку, рассінхронізованность прийняття рішень про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Виборчого кодексу приведуть до "невиправданих складнощів" і "непрогнозованим результатам". А подальше зволікання з прийняттям змін до Ізбіркодекс може привести до неможливості здійснення окремих процедур, спрямованих на підготовку до місцевих виборів 25 жовтня 2020 року: "Адже, наприклад, у відповідності до положень зазначеного законопроекту, подання кандидатур до Центральної виборчої коміссіію для формування територіальних виборчих комісій триватиме з 26 липня по 5 серпня 2020 року ".
Крім того, Центрвиборчком особливо звернув увагу нардепів на те, що в разі неприйняття рішення про створення нових районів "вкрай необхідно буде вносити корективи, зокрема, до виборчого законодавства, оскільки за рішенням Уряду окремі новостворені громади належать за чинним адміністративно-територіального устрою до різним районах, що спричинить значні проблеми в проведенні виборів до районних.