«Київпастранс» підозрюють у розкраданнях на закупівлях за 200 мільйонів

«Київпастранс» підозрюють у розкраданнях на закупівлях за 200 мільйонів

Прокуратура розслідує привласнення державних коштів в особливо великих розмірах службовими особами КП «Київпастранс», яке у 2017-2018 рр. придбало товари та послуги у фіктивних фірм ТОВ «Мегастрой Альянс», ТОВ «Буд-Екостандарт», ТОВ «Делонс», ТОВ «Торгова Компанія Техатон МАЗ». Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва від 3 лютого, пишуть Наші гроші.

Згідно з «Прозорро», у 2018 р. «Мегастрой Альянс» отримав від комунальників 57,46 млн грн. Зокрема, за ремонт станцій ліній швидкісного трамваю, автобусного парку №5 по вул. Туполєва,21.

«Буд-Екостандарт» отримав від КП «Київпастранс» 16,60 млн грн. Фірма ремонтувала автобусні парки.

У 2018 р. у «Делонс» комунальники замовляли ремонт і технічне обслуговування дорожньої інфраструктури станцій Борщагівської лінії швидкісного трамвая і закріплених за станціями територій. Ця фірма отримала 12,86 млн грн.

У 2017-2018 рр. «Київпастранс» замовив ТОВ «Торгова Компанія Техатон МАЗ» деталей і запчастин для автобусного парку та трамваїв на загальну суму 115,20 млн грн.

Загалом чотири фірми отримали 202,12 млн грн.

У матеріалах кримінальної справи також фігурує ТОВ «Ремонтно-Будівельна Компанія «Геотан». Для розслідування фінансових махінацій Нацполіції потрібен доступ до їх документів. Суд надав доступ.

«Мегастрой Альянс» було засновано в 2017 р. Тоді ним керував Олексій Лига. Засновниками компанії були Володимир Пальчик, Володимир Різник, ТОВ «Бізнес-пропозиції» і ТОВ «Юрбізнес-консалтинг». З липня 2018 р. керівником і засновником підприємства значиться Руслан Лакей. Раніше фірма була зареєстрована на масовий номер телефону +380639872262, який фігурував в розслідуванні «Наших грошей» щодо закупівель Прикордонної служби України у фірм-прокладок. Пізніше номер змінився.

ТОВ «Буд-Екостандарт» було засновано в 2017 році. Тоді керівником і власником фірми був Дмитро Фоменко. Однак, з червня 2018 р. фірма перейшла до Геннадія Степаненка.

ТОВ «Делонс» було засновано в 2016 році. Тоді ним керував Сергій Сорокін, а засновниками були Олена Паніна та ТОВ «Фаларис». З жовтня 2018 року керівником і власником підприємства значиться Дмитро Мальчевський.

ТОВ «Торгова Компанія Техатон МАЗ» було засноване в 2017 р. Олександром Хижковим. Цю фірму пов’язують з  екс-директором КП «Київпастранс», екс-директором Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, депутатом Київради (фракція «Солідарність») Сергієм Майзелем. У 2017-2018 рр. директором «Техатон МАЗ» був Валерій Самойлов. Останній захищав Майзеля, коли активісти прийшли до екс-керівника «Київпастрансу» з вимогами зробити більш відкритим облік витрат цього комунального підприємства.

«Техатон МАЗ» є фігурантом ще однієї кримінальної справи, порушеної слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Києві.

КП «Київпастранс» з серпня 2016 р. очолює Дмитро Левченко. Майзель був його попередником із серпня 2014 по квітень 2016 р.

«Укроборонпром» просить Гончарука не допустити позбавлення заводу «Радар» 3,5 га, які хоче забудувати Ісаєнко

Гендиректор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус просить прем’єра Гончарука видати доручення відповідним посадовим особам вжити вичерпних заходів з метою не допустити прийняття вказаного проекту рішення.