Комітет ВР рекомендував Раді урізати повноваження головних архітекторів заради збереження історичної спадщини

Комітет ВР рекомендував Раді урізати повноваження головних архітекторів заради збереження історичної спадщини

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо оптимізації дорожнього будівництва. Нардеп Олена Шуляк і ряд інших авторів законопроекту пропонують дозволити ремонтувати дороги на підставі повідомлення про початок робіт, а не отримання дозволу на такий ремонт, а крім того - забрати право у головних архітекторів погоджувати містобудівні проектні рішення об'єктів в історичному центрі міста.

На засіданні відбулася дискусія щодо повноважень головних архітекторів міста або району узгоджувати містобудівні та архітектурні проектні рішення об'єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення.

"Учасники обговорення зазначили важливість повноважень головних архітекторів в збереженні історичної частини міста, історичних ареалів і т.п., так і необхідність виключення цієї норми через її протиріччя з положеннями чинних законів, якими регламентовано відсутність будь-яких погоджень проектної документації на будівництво об'єктів органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування ", - сказано в повідомленні на сайті ВР.

У підсумку, за результатами прийнятого комітетом рішення запропоновано виключити ч. 6 ст. 14 закону "Про архітектурну діяльність", - норму, яка зараз наділяє головних архітекторів згаданими повноваженнями. Зробити це і пропонувалося спочатку в законопроекті, в першому читанні прийнятий 19 травня ц.р., хоча і викликало дискусії.

Німеччина надала Україні дані сайту наркторговців Гідра

У квітні 2022 року німецькі силовики зупинили діяльність «Гідри», найвідомішого даркнет-магазину з продажу наркотиків та зброї, майданчика для відмивання грошей та крипто-спекуляцій.