«Моя дівчина – робот»: інновація чи безглуздя?
Етичні норми створення та використання роботів у сучасному світі досі не визначені, та водночас це стає найцікавішою ланкою IT-інновацій. За даними Міжнародної федерації робототехніки, продажі промислового (!) штучного інтелекту в 2017 р. збільшились на 31%. Та китайські вчені переконують: робот може стати ідеальним супутником життя.
Модель гонконгської компанії Hanson Robotics, що отримала позначення Софія (Sophia), була створена в 2015 році, і з цього часу не лише освоїла характерну ходу, рухи та мовлення, а й отримала громадянство, побувала на побаченні з Віллом Смітом та визнала свої слабкі сторони під час саміту Міжнародного союзу електрозв'язку в Женеві. Девід Хенсон, засновник Hanson Robotics відзначає її довершеність: «Неймовірна подібність до людини, експресивність, чудова історія «пробудження робота» робить її першою сторінкою захопливої технологічної історії».
Аналогічні моделі Софії не тільки стали частиною інноваційного світу, а й завоювали прихильність серед чоловіків: «робо-дівчата» зустрічаються з реальними представниками чоловічої статі, а декотрі вже навіть вийшли заміж. Так, китайський розробник штучного інтелекту Чжен Цзяцзя одружився з власним роботом на ім'я Інін. Хоча шлюб не був офіційно зареєстрований, Чжен провів коханій традиційну весільну церемонію у вузькому колі друзів.
Та не всі у захваті від андроїдів. Американський підприємець та винахідник Ілон Маск так висловився у власному мікроблозі в Twitter: «Якщо ви ще не стурбовані безпекою у зв'язку зі ШІ, то взагалі-то варто». Аналогічну думку щодо витіснення людської раси висловлював астрофізик та космолог Стівен Гокінг.