Кохання, що випереджає часКохання, що випереджає часКохання, що випереджає час

Кохання, що випереджає час

Історія вічного кохання робить будь-яке місто зворушливим, романтичним та надихаючим. Для мене столичним символом найвищого почуття стала скульптура італійця та українки, чиє кохання подолало час. І, як вже можна здогадатися, це пам'ятник Луїджі та Мокрині.

Моя улюблена скульптура «Історія кохання» знаходиться в Маріїнському парку біля Мосту закоханих. Пам'ятник закоханим постійно, нібито магнітом, притягує до себе парочок. Деякі молодята взагалі вважають своїм обов'язком зробити фото біля нього: для того, щоб жити довго і щасливо, як пишуть у кінці казок.

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ

Хто ж такі Луїджі і Мокрина та чому їх історія кохання була увічнена? Пара познайомилася в Австрії під час Другої світової війни в таборі для військовополонених, коли їй було 23, йому —21. Але війна, одного разу з'єднавши молодих людей, залишила їх порізно через два роки. Тільки через 60 років закоханим вдалося побачити один одного знову! Їх зустріч відбулась завдяки телепередачі «Жди меня», куди надіслав листа старий італійський військовополонений. На момент зустрічі Луїджі було 82, його обраниці — 84 роки. Закоханий іноземець зробив пропозицію, пропонував переїхати Мокрині до Італії, але вона відмовилась через стан здоров'я. Навіть після смерті героїв історії, їх кохання залишилось взірцем чистоти та вірності для усього світу. 

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ

Монумент коханню запав мені в душу не тільки через історію створення, а й символізм, який передали при його створені митці. Скульпторам вдалося втілити в цьому пам'ятнику просту людську істину: ніколи не втрачати надію. Це саме та частинка Києва, яка надихає мене по-справжньому — не здаватися, навіть якщо проти тебе весь світ.

Пам'ятник Луїджі та Мокрині — це історія людей, чиї серця пройшли війну, не підкоряючись часу, війні та відстані. Саме тому він для мене по-справжньому особливий.