Кличко підготував "УДАР" до місцевих виборів
Для участі в місцевих виборах 25 жовтня 2020 року діючий мер Києва реанімував свою партію "УДАР". Також Віталій Кличко представив нових членів своєї команди: непомічених в корупційних скандалах чиновників Київської міськдержадміністрації (КМДА), свою сурдоперекладач, адвоката, колишнього футболіста.
Зрозуміло, що остаточний список "УДАРу" на виборах до Київради буде включати не тільки людей, що мають відносно пристойну репутацію. Зокрема, про це свідчить той факт, що столичний мер не має наміру позбавлятися від своїх скандальних соратників, які встигли побувати під слідством - Володимира Бондаренка і Дмитра Білоцерківця. Як стало відомо, Бондаренко - офіційно заступник глави партії Кличко, Білоцерківець - неофіційно керує його виборчим штабом.
26 серпня 2020 року відбувся з'їзд партії "УДАР"
На цьому заході було вирішено, що місцеві партійні організації "УДАРу" візьмуть участь в прийдешніх місцевих виборах. Також було визначено, що політична рада партії буде погоджувати рішення місцевих організацій про висунення кандидатів на посади мерів міст. Копія цього рішення повинна бути направлена до Центральної виборчої комісії не пізніш як за 48 днів до виборів.
"Нові обличчя"
В ході з'їзду Віталій Кличко також представив деяких нових членів своєї команди. Багато з них так чи інакше пов'язані з Києвом. Голова "УДАРу" не уточнив їх роль в партії, але можна припустити, що вони будуть балотуватися в депутати Київради.
"Ми обіцяли оновлення, ми обіцяли посилення нашої команди. Ми робимо все, щоб до нас приєднувалися люди, які мають досвід, люди, які мають бажання, люди, які знають, що їм потрібно міняти. Чи не "щось зробити", а конкретні справи ", - заявив в ході з'їзду столичний градоначальник.
В якості нового члена команди "УДАРу" була представлена Леся Петровська - сурдоперекладач, яка супроводжує Віталія Кличка на його "коронавірусних брифінгах". Також разом з Кличком на вибори йде юрист Олексій Шевчук - партнер адвокатського об'єднання Barristers. Крім того, Віталій Кличко веде за собою підлеглих з КМДА - директора Департаменту молоді та спорту КМДА Юлію Хан і начальника управління з питань цивільного захисту КМДА Романа Ткачука. Плюс до всього, новим членом команди мера Києва став відомий спортсмен - екс-голкіпер київського "Динамо", асистент тренера збірної України з футболу Олександр Шовковський.
Відзначимо, перераховані вище особи ще не встигли отримати негативну репутацію серед потенційних виборців "УДАРу". Вони цілком фотогенічні (Лесю Петровську багато хто пам'ятає за виступами Віталія Кличка на камеру), не фігурували в корупційних скандалах (Юлія Хан і Роман Ткачук виглядають "ангелами" на тлі своїх колег по столичній адміністрації), добре підковані юридично (Олексій Шевчук відомий участю в якості адвоката в багатьох резонансних справах) і мають підтримку серед широкого кола шанувальників спорту (Олександр Шовковський - дійсно легендарний і дуже відомий футболіст за мірками України). Напевно, їх головна роль - відволікання уваги від скандальних партійців Кличко і формування позитивного іміджу "УДАРу" напередодні виборів.
Разом з тим, остаточні виборчі списки "УДАРу" якщо і сформовані, то ще не представлені широкій громадськості. Тому варто очікувати багато сюрпризів: до Київради від мерської партії явно будуть балотуватися не тільки "білі і пухнасті".
До того ж, в ході з'їзду було озвучено, що заступником голови "УДАРу" став Володимир Бондаренко - фігурант низки скандалів з кримінальним підтекстом. Він же виступав одним з модераторів заходу.
Десниця Кличко
Нагадаємо, з 12 серпня 2014 по 22 серпня 2017 року Володимира Бондаренко обіймав посаду керівника апарату КМДА. У квітні 2017 року громадськості стало відомо, що Володимир Бондаренко, щоб зробити кар'єру, підробив диплом бакалавра Львівського національного університету імені Івана Франка. Через цей скандал в червні 2017 року Віталію Кличку довелося усунути його від виконання посадових обов'язків.
31 серпня 2017 Володимиру Бондаренко було оголошено підозру за фактом використання завідомо підробленого диплома. В цей же день КМДА оприлюднила розпорядження про звільнення Володимира Бондаренка з посади керівника апарату за власним бажанням з 22 серпня. За підробку диплома Володимир Бондаренко міг отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років. Однак, в кінці жовтня 2017 року стало відомо, що прокурор задовольнив клопотання захисника про звільнення Володимира Бондаренка від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.
Як днями повідомив екс-нардеп Юрій Левченко, Віталій Кличко "вирішував питання по своєму вірному помічникові на вищому рівні". При цьому, за інформацією Левченко, поліція досі (третій рік) "розслідує" справу по іншому епізоду цього злочину - фактичне використання підробленого документа для отримання заробітної плати (а, отже, розкрадання бюджетних коштів) на цій підставі.
Попри численні скандали навколо персони Володимира Бондаренко, в грудні 2018 року Віталій Кличко призначив його своїм радником на громадських засадах. А в березні 2019 року, мер Києва призначив свого вірного соратника головою комісії з перевірки резонансних будівельних об'єктів при КМДА.
Відомо, що громадськість столиці була вкрай незадоволена плачевними результатами роботи цієї комісії. Даний орган був створений столичною адміністрацією у відповідь на вимоги киян зупинити десятки незаконних будівництв. Однак, станом на лютий 2020 року, комісія змогла лише тимчасово призупинити будівництво 10-ти об'єктів - далеко не найбільш резонансних. Відомий столичний архітектор, експерт у сфері містобудування Віктор Глеба висловив думку, що глава цієї комісії Володимир Бондаренко активно служить інтересам не киян, а забудовників і загрузли в корупції чиновників.
Відзначимо, за даними аналітичної системи Youcontrol, ще з 15 листопада 2019 року Володимира Бондаренко значиться підписантом партії "УДАР". Раніше, з 1 серпня 2016 року право підпису мала Олена Гатауллина. За даними ЗМІ, вона - екс-начальник юридичного відділу секретаріату партії "Європейська солідарність", екс-помічник народного депутата VIII скликання від Анатолія Евлахова (фракція "БПП-Солідарність"). На даний момент Олена Гатауллина є секретарем ЦВК.
Хто залишається за кадром
На даний момент одним з фактичних керівників виборчого штабу Віталія Кличка виступає радник мера Києва зі стратегічних питань, екс-директор Департаменту благоустрою КМДА та екс-нардеп Дмитро Білоцерківець. Ймовірно, він буде відповідати за виборчу кампанію "УДАРу" в Києві, оскільки перемога Кличка на виборах мера столиці без більшості в міськраді буде пірровою. Білоцерківець - один з найбільш впливових людей в оточенні Кличка, проте, в силу свого скандального шлейфа, на даний момент вважає за краще залишатися в тіні.
Вже 10 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) може винести вирок Дмитру Білоцерківцю. Незважаючи на величезну кількість корупційних скандалів в столиці, в яких явно замішана персона Білоцерківця, судять його поки лише за декларування недостовірних відомостей про стан фінансів своєї сім'ї. При цьому, поки залишається під питанням, чи будуть в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) намагатися довести в суді причетність Дмитра Білоцерківця до незаконного збагачення і присвоєння бюджетних коштів. Також незрозуміла на сьогодні і доля кримінальних проваджень за фактами тиску на київських підприємців, захоплення їх майна та розкрадання коштів столичного бюджету на демонтаж тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАФи).
Віталій Кличко дуже дорожить таким цінним "кадром". Так, в ході засідання ВАКС, відбувся 29 травня 2020 року, міський голова був готовий взяти Дмитра Білоцерківця на поруки. Зокрема, мер столиці пояснив, що обвинувачений "продовжує свою політичну діяльність, бере активну участь у виборчій кампанії, яка проходить по всій країні, а тому в разі обмеження пересування за межі Києва не матиме можливості бути активним у своїй політичній діяльності".
Живий труп?
Відомо, що партія "УДАР" до останнього часу не вела будь-якої діяльності, експерти вважали її "політичним трупом".
Партія "УДАР" (Український демократичний альянс за реформи) була заснована в березні 2005 року під назвою "Європейська столиця". У лютому 2009 року ця політична сила була перейменована в "Нову країну". 24 квітня 2010 року партія отримала свою нинішню назву, а її керівником в той же день став Віталій Кличко.
28 серпня 2015 року партії "Блок Петра Порошенка (БПП)" Солідарність "і" УДАР "Віталія Кличка об'єдналися для участі в місцевих виборах 2015 року. Тоді ж головою цієї партії було обрано Віталія Кличка. 26 травня 2016 року він заявив, що написав заяву про складання повноважень голови "БПП-" Солідарність ", оскільки партійне лідерство суперечить статусу голови КМДА. Але фактично Кличко дуже довго продовжував таке "сумісництво", офіційно він перестав бути лідером "БПП-" Солідарність "лише 31 травня 2019 року, коли партія була перейменована в" Європейську солідарність "і її очолив чинний на той момент президент Петро Порошенко.
Лише в березні 2020 року Віталій Кличко заявив про плани перезавантаження "УДАРу", пообіцяв формування "більш потужної команди" і анонсував участь партії в найближчих місцевих виборах. У квітні 2020 року Кличко знову офіційно очолив "УДАР". При цьому, було незрозуміло, яким чином йому вдалося знову зайняти керівну посаду в партії: у зв'язку з карантином проведення масових заходів був заборонено, а здійснити це призначення без партійного з'їзду було б неможливо.