Київський Палатінат
Київ, давнє величне місто. Місто обнесене дерев'яною огорожею. Колишня столиця Русі, розташована у славної річки Борисфена, та знаходиться від Вільни на відстані сто двадцять польських миль.
Про давню велич та дійсно царствений вигляд міста свідчать самі руїни і пам'ятники, розташовані на просторі шести миль.
Досі на сусідніх пагорбах можна роздивитися сліди церков, монастирів та спорожнілих будинків.
Крім того є тут підземні печери, прокопані під землею на дуже велику відстань, - як дехто каже майже на 80 миль. У печерах можна знайти багато старовинних гробниць та тіла поважних руських мужів, яку хоч і давно поховані але тільки зотлілі, а не розпалися, Особливо - здаються цілими, як ніби тільки що покладені, тіла якихось двох князів в язичницькому одязі, в тому якому вони ходили за життя.
Просто неба лежать в печерах тіла непоховані, які показуються чужинцям і прибульцям монахами РУСЬКОГО ОБРЯДУ.
Біля міста над Дніпром споруджено досить укріплений замок з дубів, каменів і землі.
Київська область дуже велика, простягається майже на 50 або навіть більше польських миль. Колись мала вона князя із своїм правом, але тепер перетворена в форму Палатіната.
На полудень від Kиев на березі Дніпра стоїть дерев'яне місто Черкаси, жителі якого називаються черкасами і живуть в розлогій області по берегах Дніпра.
Вони РУСЬКІЕ (Rutheni), але не ті, які живуть в горах при Пoнте Евксинскому. Вони - люди бадьорі і войовничі, часто воюють із своїми сусідами перекопськими татарами, які вторгаються в їх області та захоплюють у видобуток худобу.
Сім'ю милями вище Черкас вгору по Борисфену зустрічається Канів, фортеця, знаменита войовничими мужами, що знаходяться в ній і навколо неї.
Нижче Черкас і Канева нитка християнських жител; лежать тільки порожні безлюдні поля, де живуть тільки звірі, і так на 40 миль до Очакова ...
Київський Палатінат носить зелений військовий прапор, з зображенням з одного боку подвійної корони великого князівства на червоному полі, а з іншого - ведмедя на білому полі. Має поки один підлеглий округ Мозирський, втім доволі різноманітний.
Вишгород - замок над Борисфеном в трьох милях від Києва - входить до Мстиславського Палатінату.
(Sarmatiae Еurореаo descriptio, quae regnum Poloniae, Lituaniam, Saimogitiam, Russiam, Мoschoviae Tartariaeque partem complectitur. Alexandri Guagnini Veronensis, Equitis aurati peditum que praefecti, Spirae. Apud Bernardum Albinum MDLXXXI).