5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки

5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки

Уже багато століть Київ залишається епіцентром найважливіших подій, місцем проживання перших осіб країни - і одним з найкрасивіших міст 
України. Розповідаємо про деякі історичні місця, завдяки яким столиця зберігає свою славу. Дізнайтеся про красивих куточках столиці більше і погляньте на них новим поглядом!

Замкова гора

Історія пагорба поблизу Андріївського узвозу починається в 3 тис. До н. е. - цим часом датовані перші поселення. Потім гора належала одному із засновників Києва - Хориву. Після захоплення міста ханом Батиєм всі будівлі на ній були зруйновані. Потім тут звів замок литовський князь Володимир Ольгердович, завдяки чому гора і отримала нинішню назву. Наприклад, литовця пішов ще один політичний діяч - воєвода Адам Кисіль. Пізніше цей замок зруйнували українські козаки. Гора знову привернула увагу влади в 1816 році, коли було вирішено ховати тут померлих. Кладовищем місцевість залишалася до кінця Другої світової війни. Сьогодні Замкова гора приваблює не тільки туристів, але і любителів містики і паранормальних явищ. Багато хто вважає, що тут відьми влаштовують свої шабаші.

Верхнє місто

Людям з багатою уявою і хорошим знанням історії легко уявити собі часи київських князів. У цьому допомагають залишки першої в християнській Русі Десятинної церкви, Львівська площа, звідки раніше починався шлях до Львова, головне оборонне укріплення Ярослава Мудрого Золоті ворота та інші пам'ятки Верхнього міста - серця Києва. Здійсніть захоплюючий екскурс в історію, пройшовши по самій старовинній вулиці міста і потім піднявшись в його верхню частину, де ви побачите найдавніші пам'ятники, красиві церкви та інші місця, що зберігають пам'ять століть.

Китаєво

Мальовнича місцевість в Голосіївському районі до наших днів зберегла умиротворення і святість. На початку X століття тут було потужне зміцнення, а пізніше ченці Києво-Печерської лаври побудували на Китай-горі підземний монастир і обитель. Тут поховано багато церковних послушників і до наших днів майже незмінними збереглися стародавні печери з усіма розписами і настінними написами-молитвами. Також Китаєво славиться пам'ятником архітектури - зведеної в 1767 році Троїцькою церквою. Під час Другої світової війни велика частина її території була зруйнована, але церкву відреставрували, і сьогодні туристи можуть насолоджуватися її мальовничістю і світлою енергетикою.

Рейтарська вулиця

Своє ім'я вулиця отримала в кінці XVIII століття завдяки рейтарам - кавалеристам царського полку, які тут жили. Її архітектура нагадує одночасно Мадрид і Венецію. Щоб в цьому переконатися, достатньо подивитися на фасад будівлі швидкої допомоги. Крім того, вулиця знаменита видатними особистостями. Тут не раз бував в гостях у родичів і друзів Петро Чайковський, а в будинку №25 жив Михайло Булгаков.

Печерські Липки

Цей район Києва не змінює свого адміністративного значення вже кілька століть. Назва «Липки» з'явилося не просто так: в середині XVII століття тут була висаджена липова гай. Пізніше її вирубали, але ім'я залишилося. У далекому 1752 році місцевість вподобала імператриця Єлизавета і побудувала тут свою літню резиденцію - Маріїнський палац.

Будь-який будинок Липок має історичну цінність - ще в XIX ст. тут знаходились, добра міської еліти, а також будинок і канцелярія генерал-губернатора і Державний банк. Зараз район залишається одним з найпрестижніших. Тут розташовані Адміністрація Президента, Національний банк України, Верховна Рада та інші державні структури.

Мер під слідством: що стоїть за арештом екс-мера Костянтинівки Олега Азарова

Історія колишнього мера Костянтинівки Олега Азарова, щодо якого розпочався кримінальний процес, цікава тим, що громадські активісти знаходять у роботі мера чимало позитивних сторін, а для наших реалій велика рідкість. Водночас, Азаров очікує на вирок суду за звинуваченням у розтраті державних коштів, спрямованих на оборону міста. Інтригу додають і чутки, що Азаров уже не під вартою та зможе уникнути покарання, навіть якщо його визнають винними.