5 місць Києва зі славною історією, які стануть відмінним місцем для прогулянки
Уже багато століть Київ залишається епіцентром найважливіших подій, місцем проживання перших осіб країни - і одним з найкрасивіших міст
України. Розповідаємо про деякі історичні місця, завдяки яким столиця зберігає свою славу. Дізнайтеся про красивих куточках столиці більше і погляньте на них новим поглядом!
Замкова гора
Історія пагорба поблизу Андріївського узвозу починається в 3 тис. До н. е. - цим часом датовані перші поселення. Потім гора належала одному із засновників Києва - Хориву. Після захоплення міста ханом Батиєм всі будівлі на ній були зруйновані. Потім тут звів замок литовський князь Володимир Ольгердович, завдяки чому гора і отримала нинішню назву. Наприклад, литовця пішов ще один політичний діяч - воєвода Адам Кисіль. Пізніше цей замок зруйнували українські козаки. Гора знову привернула увагу влади в 1816 році, коли було вирішено ховати тут померлих. Кладовищем місцевість залишалася до кінця Другої світової війни. Сьогодні Замкова гора приваблює не тільки туристів, але і любителів містики і паранормальних явищ. Багато хто вважає, що тут відьми влаштовують свої шабаші.
Верхнє місто
Людям з багатою уявою і хорошим знанням історії легко уявити собі часи київських князів. У цьому допомагають залишки першої в християнській Русі Десятинної церкви, Львівська площа, звідки раніше починався шлях до Львова, головне оборонне укріплення Ярослава Мудрого Золоті ворота та інші пам'ятки Верхнього міста - серця Києва. Здійсніть захоплюючий екскурс в історію, пройшовши по самій старовинній вулиці міста і потім піднявшись в його верхню частину, де ви побачите найдавніші пам'ятники, красиві церкви та інші місця, що зберігають пам'ять століть.
Китаєво
Мальовнича місцевість в Голосіївському районі до наших днів зберегла умиротворення і святість. На початку X століття тут було потужне зміцнення, а пізніше ченці Києво-Печерської лаври побудували на Китай-горі підземний монастир і обитель. Тут поховано багато церковних послушників і до наших днів майже незмінними збереглися стародавні печери з усіма розписами і настінними написами-молитвами. Також Китаєво славиться пам'ятником архітектури - зведеної в 1767 році Троїцькою церквою. Під час Другої світової війни велика частина її території була зруйнована, але церкву відреставрували, і сьогодні туристи можуть насолоджуватися її мальовничістю і світлою енергетикою.
Рейтарська вулиця
Своє ім'я вулиця отримала в кінці XVIII століття завдяки рейтарам - кавалеристам царського полку, які тут жили. Її архітектура нагадує одночасно Мадрид і Венецію. Щоб в цьому переконатися, достатньо подивитися на фасад будівлі швидкої допомоги. Крім того, вулиця знаменита видатними особистостями. Тут не раз бував в гостях у родичів і друзів Петро Чайковський, а в будинку №25 жив Михайло Булгаков.
Печерські Липки
Цей район Києва не змінює свого адміністративного значення вже кілька століть. Назва «Липки» з'явилося не просто так: в середині XVII століття тут була висаджена липова гай. Пізніше її вирубали, але ім'я залишилося. У далекому 1752 році місцевість вподобала імператриця Єлизавета і побудувала тут свою літню резиденцію - Маріїнський палац.
Будь-який будинок Липок має історичну цінність - ще в XIX ст. тут знаходились, добра міської еліти, а також будинок і канцелярія генерал-губернатора і Державний банк. Зараз район залишається одним з найпрестижніших. Тут розташовані Адміністрація Президента, Національний банк України, Верховна Рада та інші державні структури.