10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол10 причин не відкладати  візит до Миколаївський костьол

10 причин не відкладати візит до Миколаївський костьол

Якщо ви хоча б раз прогулювалися або проїжджали по Великій Васильківській, то напевно милувалися будівлею в готичному стилі - костелом Святого Миколая. Одна з візитних карток Києва закохує в себе з першого погляду, вражає своєю красою і досконалістю форм. На жаль, через вібрації від проходить поблизу метро і наземного транспорту шедевр архітектури поступово руйнується. Пропонуємо відправитися до нього в гості, поки є така можливість. А для додаткової мотивації ловите добірку фото і цікаві факти з життя знаменитого храму!

Костел Святого Миколая зводився протягом 10 років - з 1899 по 1909 рік. Роботи проводилися виключно на пожертви прихожан.

Будівля римсько-католицького храму виконано в неоготичному стилі, а його фасад вінчає пара граціозних веж-дзвіниць висотою 64 метра кожна.

Історія Миколаївського костелу почалася з конкурсу архітекторів, переможцем якого став студент Станіслав Воловський. Роботу молодого інженера порахували найперспективнішою, але через відсутність досвіду у автора проекту керівником робіт призначили Владислава Городецького.

Конструкція будівлі унікальна: при її створенні вперше застосовували закладку бетонних паль. Новаторським на ті роки було і використання залізобетону.

Спочатку костел прикрашали фрески і близько 40 вітражів, але до наших днів вони не збереглися.

При реалізації проекту архітектор Городецький вніс в нього свої корективи і додав будівлі кілька родзинок. Так на стінах з'явилися грізні змії, грифони і інші готичні чудовиська, подібні «жителям» паризького собору Нотр-Дам.

За свою історію храм пережив безліч подій, в тому числі і сумних. У 1933 році костел Святого Миколая розграбували, потім його використовували як склад, а під час Другої Світової - обстрілювали і підпалювали. У післявоєнні роки в частково відреставрованому будинку розташовувався обласний архів. Світла смуга в житті собору почалася в 1980-му, коли тут влаштувався Будинок органної та камерної музики. З 1992 року в храмі відновили богослужіння.

Заглянути в костел Святого Миколая варто не тільки заради того, щоб помилуватися красою будівлі. У храмі встановлено найбільший в Києві орган Rieger-Kloss, і його можна подивитися і послухати. Музичний інструмент виконаний з цінних порід дерева, має без малого 4000 металевих труб і привезений в Україну з Чехії. На ньому прекрасно звучать не тільки класичні, але і сучасні композиції. Все завдяки широкій палітрі тембрів і відмінною акустиці.

При конструюванні максимально враховувалася органічність поєднання форм інструменту з інтер'єрами колишнього Миколаївського костьолу. У органу 55 регістрів, розподілених по трьох мануальних клавіатур і педалі, 3846 труб різних діаметрів та довжини (від 13 міліметрів до 6 метрів), зроблених з металу і дорогих порід дерева (використовувалося чорне і червоне).

Орган має широку темброву палітру і на ньому з успіхом виконуються твори різних стилів і напрямків від старовинної музики до сучасних авторів. Орган, що створювався не для діючого храму, а для концертного залу, розташований нетрадиційно: чи не на хорах, а у вівтарній частині собору, перетвореної на сцену.

До слова про чутності. Днем храм не може похвалитися ідеальним звучанням - позначається близькість метро і перевантаженої автомобілями траси. Але акустика в будівлі прекрасна: раніше ночами в соборі навіть записували класичні музичні твори.

У Миколаївському костелі регулярно проводяться концерти. Наприклад, в листопаді гості Будинку органної та камерної музики зможуть насолодитися творами Вівальді, Баха, Генделя, Ліста, Вагнера, Пуччіні та інших видатних композиторів. Радимо обов'язково забронювати містечко на одному з музичних вечорів! Квитки можна купити заздалегідь онлайн, їх вартість коливається в межах 50 - 350 грн.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.