Політична партія "Екологічна альтернатива" провела мітинг проти бездіяльності міської влади в сфері екологіїПолітична партія "Екологічна альтернатива" провела мітинг проти бездіяльності міської влади в сфері екологіїПолітична партія "Екологічна альтернатива" провела мітинг проти бездіяльності міської влади в сфері екології

Політична партія "Екологічна альтернатива" провела мітинг проти бездіяльності міської влади в сфері екології

Третього жовтня члени політичної партії Екологічна Альтернатива на чолі з кандидатом в мери Києва Єгором Фірсовим провели акцію, щоб звернути увагу киян на бездіяльність влади в сфері переробки відходів. Спецально для мітингу участники звели копію Батьківщини-мати зі сміття.

За словами члена партії Павла Вишебаби сьогоднішня ситуація з переробкою сміття в дуже плачевному стані, не зважаючи на обіцянки діючої влади міста, комунальні служби не можуть впоратися с забрудненістю, а також допускають створення несанкціонованих звалищ.

Влада нехтує сортуванням сміття, хоча у неї є можливість і кошти з екологічних податків на це, і звдяки якому, наголошуе Вишебаба, можна знизити вивіз сміття на звалища на 50%, так як більше половини сміття органічного походження, яке можно, як мінімум компостувати, не кажучи про побудову сміттєпереробних заводів, що зможуть приносити кошти в бюджет міста і зменшити обтяження киян екологічним податком. 

Сумнішою цю ситуацію робить той факт, що за останні 5 років в екофонд Києва надійшло 5 мільярдів гривень, що змогли б круто змінити проблеми забрудненості столиці. Але насьогодні з 1.3 мільйона тонн смітя, яке "виробляється" в Києві тільки 8% йде на переробку, решта ж відвозиться на звалище де його традиційно захоронюють або спалюють. 

Кандидат в мери Києва від Екологічної альтернативи доповнив свого колегу і в інтерв'ю наголосив, що міська влада обіцяла побудувати сміттєпереробні заводи, але обіцянку не виконала. 

Також пан Фірсов розповів свій план вирішення цих проблем. Насамперед це побудова сміттєпереробних підприємств, що є ціллю на досягнення якої з легуістю піде три роки, додатково заплановано встановити інфраструктуру для сортування сміття і стимулювати комунальні служби вирішувати проблеми з несанкціонованими звалищами.