🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол

🔺 В Україні затримали турецького наркоторговця, якого розшукував Інтерпол

Правоохоронці України затримали громадянина Туреччини Ішака Арслана (Ishak Arslan, 1978 р.н.), який перебував у міжнародному розшуку за ордером, виданим судом Федеративної Республіки Німеччина.

За даними німецького слідства, Арслан був учасником транснаціонального організованого злочинного угруповання, яке займалося контрабандою героїну, кокаїну та MDMA в особливо великих обсягах.

Що відомо про злочини

Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (BKA) встановило, що впродовж березня 2020 — лютого 2021 року Арслан міг бути причетним щонайменше до 12 епізодів незаконного обігу наркотиків. Зокрема:

  • закупівля, зберігання та збут понад 250 кг героїну;

  • організація поставок понад 1,2 млн таблеток екстазі (MDMA) до країн Європи й Туреччини;

  • закупівля кокаїну на суму понад 300 000 євро;

  • використання зашифрованих месенджерів EncroChat і SkyECC для координації поставок.

Дії Арслана кваліфіковано за §29a абз.1 Закону про наркотики (BtMG), §25 ч.2 КК Німеччини (співучасть), а також §53 (сукупність злочинів).

Затримання в Україні

Арслана затримали у Київській області під час спільної спецоперації українських правоохоронців. На момент затримання він перебував у помешканні громадянина Туреччини Сельчука Йогуртчуоглу (Selcuk Yogurtcuoglu)— особи, яка, за даними джерел, також фігурує у матеріалах українського слідства як потенційно причетна до наркотрафіку.

Українські слідчі провели обшуки в межах досудового розслідування, яке відкрите за ч.3 ст.307 КК України — незаконний обіг наркотиків, вчинений організованою групою.

Одна з версій слідства — ввезення наркотичних речовин до України під виглядом гуманітарної допомоги.

⚖️ Нагадуємо: відповідно до ст.62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено у встановленому законом порядку та підтверджено обвинувальним вироком суду.

🏛 Кабмін погодив призначення Георгія Занатараї головою Святошинської РДА: в тіні — політичні зв’язки та «земельна вертикаль»

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про погодження Георгія Малхазовича Занатараї на посаду голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації. Відомий у минулому спортсмен-дзюдоїст, Зантарая останні роки активно займається політичною діяльністю, є депутатом Київради від партії «Слуга народу».

❗️Будівельне шахрайство під прикриттям мандата: нардеп-"слуга народу" Андрій Стріхарський зліпив чергову багатоповерхівку в Києві, оформивши її як… ресторан

Цинізм в епоху війни набуває нових форм. Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Стріхарський, очільник парламентського підкомітету з питань житлової політики (!), замішаний у черговій схемі з незаконною забудовою столиці. Цього разу — будинок у ЖК «Рів’єра» на Осокорках, зведений під виглядом закладу громадського харчування.

❗️У Києві затримано чиновника КМДА на хабарі $15 тисяч — «кошти за дитяче футбольне поле»

У черговому корупційному скандалі, пов’язаному зі структурою КМДА, затримано головного інспектора Департаменту земельних ресурсів Артема Лисенка. За даними правоохоронців, чиновник вимагав 15 тисяч доларів хабаря за сприяння в продовженні оренди земельної ділянки у Деснянському районі столиці.