Корупція у Києві: Як «смотрящий» Комарницький втік, а Київрада залишилася паралізованою

Корупція у Києві: Як «смотрящий» Комарницький втік, а Київрада залишилася паралізованою

Столиця України захлинається у корупційних схемах, які роками вибудовував Денис Комарницький – екс-депутат Київради та фактичний «смотрящий» за містом.

🔍 Операція «Чисте місто» викрила організоване злочинне угруповання в складі 10 посадовців КМДА та депутатів. Комарницький, передчуваючи небезпеку, втік за кордон і оголошений у розшук.

Як працювала схема?

📍 Тіньовий центр керування Києвом – у бізнес-центрі IQ, де ухвалювалися ключові рішення щодо розподілу землі та бюджетних коштів.

📍 Комарницький контролював Київраду, розставляючи своїх людей через секретаря ради Володимира Бондаренка та впливаючи на порядок денний.

📍 Заступник мера Петро Оленич і секретар земельної комісії Михайло Терентьєв узгоджували з ним питання, а десятки чиновників департаментів містобудування виконували його накази.

📍 Земельні махінації – група реєструвала фіктивні споруди (навіть туалети) на підставних осіб, щоб без аукціонів захоплювати коштовні земельні ділянки.

📍 Вартість таких схем – від 11 млн грн за одну ділянку в центрі до 83 млн грн загалом.

📍 Архітектор Києва Олександр Свистунов та чиновниця земельного департаменту Валентина Пелих залишаються на своїх посадах, попри скандал.

Що відбувається зараз?

⛔️ Київрада фактично зупинила роботу:
🔹 Останнє повноцінне засідання – у грудні 2024 року.
🔹 20 лютого депутати зірвали сесію, заблокувавши трибуну.
🔹 13 березня Кличко оголосив про звільнення фігурантів плівок, але Київрада знову не запрацювала.

Як це впливає на Київ?

💰 Ріст цін на житло – забудовники змушені платити відкати, що підвищує вартість квартир.

🏗 Безконтрольна забудова – Київ втрачає інфраструктуру, бо земельні департаменти діють «вручну» під забудовників.

🏦 Втрати бюджету – через схеми місто недоотримує мільярди гривень, які могли піти на метро, школи та дороги.

Київська влада звинувачує начальника КМВА Тимура Ткаченка, але Київрада паралізувала себе сама.

Чи вдасться Києву очиститися від корупційної пухлини?

Охоронці Надії чи контрабандисти надій? Як у Рівному під виглядом благодійності працювала схема втечі від війни

Поки фронт тримає оборону, в тилу розквітає новий вид "волонтерства". У Рівному правоохоронці викрили діяльність благодійної організації, яка, за даними слідства, перетворила гуманітарну риторику на прикриття для незаконного бізнесу — організації переправи ухилянтів за кордон за тисячі доларів.

🏛 Кабмін погодив призначення Георгія Занатараї головою Святошинської РДА: в тіні — політичні зв’язки та «земельна вертикаль»

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про погодження Георгія Малхазовича Занатараї на посаду голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації. Відомий у минулому спортсмен-дзюдоїст, Зантарая останні роки активно займається політичною діяльністю, є депутатом Київради від партії «Слуга народу».

❗️У Києві затримано чиновника КМДА на хабарі $15 тисяч — «кошти за дитяче футбольне поле»

У черговому корупційному скандалі, пов’язаному зі структурою КМДА, затримано головного інспектора Департаменту земельних ресурсів Артема Лисенка. За даними правоохоронців, чиновник вимагав 15 тисяч доларів хабаря за сприяння в продовженні оренди земельної ділянки у Деснянському районі столиці.