Посадовців «Київметрополітену» підозрюють у розпилі на заточених тендерах

Посадовців «Київметрополітену» підозрюють у розпилі на заточених тендерах

Як повідомляють Наші Гроші, СБУ вважає, що посадові особи КП «Київський метрополітен», у тому числі члени тендерного комітету по закупівлі послуг та товарно-матеріальних цінностей, для власного збагачення вступили в змову із представниками ПАТ «Київметробуд», ПП «Форт-Плюс», ПП «Теплоенергоавтоматика», ТОВ «НВП «Укрінвестгруп». 

У 2018-2019 рр. чотири комерційні структури брали участь у 11 процедурах публічних закупівель, опублікованих замовником КП «Київський метрополітен» в «Прозорро».

За даними слідчих, посадові особи КП «Київський метрополітен» запровадили протиправний механізм сприяння та надання переваг «Київметробуду», «Форт-Плюс», «Теплоенергоавтоматиці» та «Укрінвестгруп», підготували технічні умови тендерної документації, у якій зазначаються вимоги під конкретного учасника, що виключає можливість участі інших підприємств.

Окрім цього, слідство встановило, що під час укладання договорів чотири фірми постачали «Київметрополітену» матеріали, які не відповідають заявленим якісним показникам, а капремонти на визначених об`єктах проводились без дотримання вимог державних будівельних норм.

Після отримання розрахунків за надані послуги, представники «Київметробуд», «Форт-Плюс», «Теплоенергоавтоматика», «Укрінвестгруп» перераховували кошти фірмам-представникам, які в свою чергу перераховували гроші підприємствам транзитно-конвертаційної спрямованості з ознаками фіктивності.

Таким чином, слідчі вважають, що службові особи КП «Київський метрополітен» у змові із представниками чотирьох фірм впровадили механізм по закупівлі неякісних товарів та послуг за завищеними цінами для виведення державних коштів в тіньовий обіг і їх подальшого привласнення.

13 листопада Подільський райсуд Києва надав прокурорам та слідчим управління поліції в метрополітені Нацполіціі Києва доступ до документів, які знаходяться у володінні ПП «Форт-Плюс».

Видання зазначило, що в матеріалах справи не вказано, про які закупівлі йде мова, а також не уточнюється сума передбачуваного збитку. В той же час, згідно з даними Clarity Project, у 2018-2019 рр. «Київський метрополітен» уклав з «Київметробуд» 8 угод на 6,18 млрд грн. Найдорожчою була закупівля будівництва лінії метро від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар за 5,98 млрд грн. «Форт-Плюс» протягом двох років отримав від столичної підземки 3 підряди на 15,1 млн грн., «Укрінвестгруп» – 2 підряди на 7,1 млн грн., а «Теплоенергоавтоматика» стала переможцем 18 тендерів на 99,7 млн ​​грн. Тобто у 2018-2019 рр. 4 фірми отримали 31 замовлення на 6,3 млрд грн.

Як повідомлялося, у 2018 р. у «Київметробуді» повністю змінився склад акціонерів, і компанія отримала нового керівника. Після цього «Київметробуд» виграв аукціон КП «Київський метрополітен» на будівництво метро від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар за 5,98 млрд грн.

15 листопада минулого року мер Києва Віталій Кличко у відповідь на депутатське клопотання про рейдерське захоплення «Київметробуду» доручив провести термінову нараду щодо цих торгів.

Нагадаємо, багаторічного керівника метробуду Олександра Метелицю на цій посаді змінив маловідомий будівельник Василь Кобіль. Раніше він працював технічним директором ТОВ «Едельвейc БАУ» Петра Кобіля, а до того очолював відділи капбудівництва ТОВ «Київ Сiтi Молл» і ТОВ «Міжнародна логістична компанія», бенефіціаром яких є гендиректор російської «Amtel Group» Даніель Гупта.

Пакет у 15% акцій «Київметробуду» придбав приватний фонд «Сан Капiтал Прайвiт Фаундейшн» із Панами. По 23% акцій «Київметробуду» купили кіпрська «Катсана Лтд» («Catsana Ltd») та британська «Контемпорарi Констракшн Сiстемз Ллп» («Contemporary Construction Systems Llp»). Крім того, 23% акцій «Київметробуду» володіє вірґінський офшор ««Вантаріс Лтд» («Vantaris Ltd»), а 8% акцій – домініканський офшор «T&A Industries Ltd».

Засновником ПП «Форт-Плюс» (село Дніпровка, Кам’янсько-Дніпровський район, Запорізька обл.) є Олег Смірнов, керівник – Олександр Проценко.

Директором одеського ПП «Теплоенергоавтоматика» значиться Вадим Діхтяр, засновник – житель Родіон Нікітін.

Керівником київського ТОВ «НВП «Укрінвестгруп» є Марина Єрмак, засновником – Світлана Знаменська.

Посаду директора КП «Київський метрополітен» з 2014 року обіймає Віктор Брагінський.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.