Поліція через суд отримала доступ до документів по «мостику Кличка»
Як пишуть Наші гроші слідчі Національної поліції через суд отримали доступ до документів, що стосуються будівництва і відкриття так званого «мостика Кличка», після того, як у КМДА і КП «Інженерний центр» на низку запитів поліції відмовилися надати документацію, а низку – взагалі залишили без відповідей. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 4 грудня 2019 року.
Слідство встановило, що службові особи КМДА, зловживаючи своїм службовим становищем, надали перевагу окремим підприємствам під час тендеру на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка», що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Зокрема, за даними слідства, було створено ряд компаній з ознаками фіктивності, через які службові особи КП «Інженерний центр», ТОВ «Спецавто-Буд», ТОВ «Проектні системи ЛТД» оформлювали договори по підрядних роботах на будівництві вказаного мостового переходу.
Крім того, слідство встановило, що «мостик Кличка» був урочисто відкритий 25.05.2019 без введення його в експлуатацію. Це, зокрема, підтверджується актом перевірки Департаменту ДАБІ у м. Києві по даному факту, проведеної у червні 2019 року. Нагадаємо, що меру Віталію Кличку про це було відомо.
Кримінальне провадження № 12019000000000602 за статтями про зловживання владою, підробленні документів при реєстрації юросіб та відмивання коштів було розпочате у липні 2019 року, розслідування проводить Головне слідче управління Нацполіції під процесуальним наглядом Офісу генпрокурора.
На адресу КМДА і КП «Інженерний центр» слідчі направили ряд запитів в порядку ст. 93 КПК України для отримання інформації та копій документів з даного приводу. Однак, комунальники прислали відповіді з відмовою у наданні інформації та копій документів. А на решту запитів взагалі не надійшло жодних відповідей.
4 грудня суд надав слідчим тимчасовий доступ з можливістю виїмки до розпоряджень КМДА; концепції створення туристичного простору на схилах Дніпра, від Подолу до Києво-Печерської Лаври, а також щодо включення зазначених робіт до програм економічного і соціального розвитку Києва; документів щодо проведення міжнародного архітектурного закритого бліц-конкурсу на кращий проект інженерно-архітектурного рішення мостового переходу; витяга з Генплану та функціональними зонами, де розташований «мостик Кличка», а також до тендерної документації, дозволів, погоджень та доручень, пов’язаних з роботами на цьому об’єкті.
Нагадаємо, тендер на будівельні роботи по мостовому переходу на суму 255,57 млн грн у листопаді 2018 року виграло ТОВ «Спецавто-Буд». Засновником компанії, створеної у 2015 році, значиться Роман Брижак, директором – Сергій Дубенко.
Тендери на проект мосту і авторський нагляд за його будівництвом виграло ТОВ «Проектні системи Лтд» Сергія та Андрія Миргородських. Загалом на ці роботи фірма отримала 12,64 млн грн. Саме ця фірма розробляла скандальне ДПТ, яке передбачає забудову житловими висотками території колишньої взуттєвої фабрики навпроти Києво-Печерської лаври. Також вона розробляє проектну документацію на будівництво другої черги «Меморіалу жертв Голодомору» біля Лаври.
Мостовий перехід побудований на ділянках, які за Генпланом відносяться до трьох функціональних зон, одна з яких – зелених насаджень загального користування. Більше того, це частина двох парків-пам’яток садово-паркового мистецтва (Хрещатий та Володимирська Гірка), що відносяться до природно-заповідного фонду
Як відомо, одразу після відкриття мостового переходу виникли проблеми зі склом, встановленим на ньому.
Зауважимо, що 1,5 га під т.зв. «мостиком Кличка» перебуває в оренді у бізнесмена-забудовника з цільовим призначенням під будівництво готелю, адміністративних будівель та розважального центру.
Варто також додати, що ще одне кримінальне провадження щодо можливого заволодіння бюджетними коштами при будівництві мостового переходу між парками Хрещатий яр і Володимирська гірка проводить ДБР. Відповідне провадження № 62019000000000619 було розпочате у травні 2019 року.
Детальніше про порушення законодавства при будівництві «мостика Кличка» читайте у матеріалі «Міст Кличка на руїнах закону».