Фірма з прихованим інвестором відремонтує шматок Столичного шосе за 734 мільйони

Фірма з прихованим інвестором відремонтує шматок Столичного шосе за 734 мільйони

КК «Київавтодор» 3 лютого за результатами тендеру замовила ТОВ «Будівельна компанія -ВР» капітальний ремонт Столичного шосе за 733,98 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

До кінця 2026 року, тобто за шість років відремонтують ділянку Столичного шосе довжиною близько 4 км від мосту через річку Віта до деформаційного шва естакади на перетині з проспектом Науки. Зокрема виконають дорожні роботи, відремонтують три підземні пішохідні переходи, захист існуючих інженерних мереж, освітлення, дощову каналізацію, господарсько-питний водопровід і господарсько-побутову каналізацію.

За кошторисами без ПДВ, асфальтобетон пористий крупнозернистий типів А-Б марки 1 коштує 1 941 грн./т, щільний крупнозернистий типу А марки 1 із полімером – 3 093 грн./т, суміш ЩМА-20 із поверхнево-активними речовинами – 3 344 грн./т, що відповідає ринку.

Гарантійний строк на основу дорожнього одягу становить десять років, а на покриття з асфальтобетону та плитки – п’ять років. Роботи оплачуватимуть протягом десяти днів.

Ціна угоди на чверть нижча від очікуваної вартості закупівлі у 980,70 млн грн.

Конкурентами на торгах були ТОВ «Данко»ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл»ТОВ «Автомагістраль-Південь» і ПП «Київшляхбуд». При цьому спершу замовник не допустив до аукціону «Данко» і «Будівельна компанія – ВР» через претензії до документів, але вони повернулись на тендер через АМКУ, бо замовник не довів наявність порушень.

На момент аукціону засновниками столичної «Будівельна компанія-ВР» були директор Віктор Вертецький і Роман Донченко. Однак 29 січня 2020 року до складу засновників увійшло львівське ТОВ «Компанія з управління активами «Портфельні інвестиції», яке діє в інтересах ЗПНВІФ «Портфель Оптимальний». У реєстрі немає даних про кінцевого бенефіціара «Будівельна компанія-ВР». Та сама КУА також має частки у ТОВ «РДКЗ», ТОВ «ВО Богуславський граніт», ТОВ «Каменяр» і ТОВ «НВО «Промвпровадження».

Переможець є засновником ТОВ «Проект-ВР». Він орендує чи залучає більшість техніки у вищезгаданого «НВО «Промвпровадження», ТОВ «Амструд», ТОВ «Лубенське ШБУ-9», ТОВ «Термосантехсервіс», ТОВ «Дорбуд Сервіс», ТОВ «А.С.Трейд», ТОВ «Ерідон Буд» і ФОП Гелла Тамара Петрівна та орендує базу в ПрАТ «Трест Київпідземшляхбуд-2».

Усього з 2016 року фірма виграла підрядів переважно «Київавтодору» на 894,20 млн грн.

Вона фігурує у кримінальних справах. Одна справа стосується можливого привласнення службовцями фірми та Департаменту ЖКГ Білоцерківської міськради у 2017-2018 роках бюджетних коштів на капремонті й реставрації проспекту Князя. В матеріалах іншої справи йдеться про можливе ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.