Кам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянинКам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянин

Кам'яний будинок на Клові: 10 фактів про Палаці Правосуддя, які знає далеко не кожен киянин

У Києві море архітектурних перлин, але не за кожним красивим фасадом криється багата історія. Кловському ж палацу є чим здивувати корінних киян і гостей столиці. Особняк горів від блискавок, брав в своїх стінах поранених офіцерів і хворих на виразку, галасливих гімназистів, екскурсійні групи ... Розповідаємо, які ще перипетії були в житті поважного красеня і які таємниці приховує його біографія

Кловський палац побудований на землі, яка раніше входила до володінь Печерської Лаври. Місцевість називалася урочище Клов - за назвою невеликого струмка, який тут протікав.

Двоповерховий «кам'яний будинок на Клові» зводився протягом чотирьох років - з 1752 по 1756 рік. Авторами проекту були архітектори Петро Неелов і Йоганн Шедель, але закінчував роботи Степан Ковнір. Розкішні шати планували використовувати для прийому вінценосних осіб, а в перервах між їх візитами - для вищого духовенства. Але доля особняка обернулася інакше: за призначенням він так і не служив.

Раніше Кловський палац оточувала липовий гай, завдяки якій район згодом був названий Липки.

У 1764 році сюди перебралася друкарня Києво-Печерської Лаври, яку офіційно прийнято вважати першою в Україні. Стара будівля монастирської друкарні знаходилося в жалюгідному стані після пожежі, тому друковане виробництво тимчасово перенесли в Кловський палац.

До слова, резиденція теж страждала від вогню. У 1858 році тут сталася пожежа, який перетворив будівлю на згарище. Тільки через 5 років палац відновили, а заодно і надбудували третій поверх.

Траплялися пожежі в Кловському палаці і раніше. У 1809 році в димохід влучила блискавка, що обернулося великими проблемами. На щастя, вони виявилися розв'язуються.

Останні масштабні ремонтні роботи проводились в Кловському палаці з 2003 по 2009 рік. Тоді особняк передали під потреби Верховного Суду України, а на його реставрацію виділили понад 130 млн гривень. Реконструкція торкнулася фасад, також були змінені планування і внутрішнє оформлення приміщень.

За час існування особняка в ньому розташовувалися різні установи. Крім друкарні і суду тут були військовий госпіталь, чоловіча гімназія, жіноче духовне училище, інститути силікатної промисловості і геології, Музей історії Великої вітчизняної війни і Музей історії Києва (потім переїхав до Українського дому).

Кловський палац може похвалитися шикарними залами. Стеля парадного холу прикрашають пейзажі чотирьох пір року, присвячені темі вічності. На другий поверх ведуть сходи Чесноти, поруч з якою встановлено чотири скульптури: Хоробрість з мечем, Помірність з факелом, Справедливість з вагами в руках і Самокритичність з дзеркальцем.

Один з найкрасивіших залів палацу - зал пленумів - прикрашає куполоподібний стелю, заради якого довелося пожертвувати горищем. Головна його перлина - величезна люстра. Сьогодні судді приймають тут важливі для держави рішення, а раніше тут була експозиція, присвячена ЧАЕС.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.