10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися

10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися

Погода радує киян останніми теплими днями. Пропонуємо не упустити цей час, влаштувати побачення з осіннім містом і побувати в гостях у найкрасивіших старовинних особняків столиці. Розповідаємо, що це за будинки, і ділимося координатами.

Будинок з химерами
Адреса: вул. Банкова, 10

Одного погляду, випадково кинутого на фото цієї пишноти, досить, щоб зрозуміти, що творець Будинку з химерами - непересічна особистість, для якого архітектура була покликанням. Вважається, що будинок був побудований завдяки спору трьох друзів: Владислава Городецького, Олександра Кобелєва та Володимира Леонтовича. Городецький придбав ділянку землі, який в ті роки вважався непридатним для будівництва. Його колеги з недовірою поставилися до цієї затії, і в результаті друзі уклали парі, що протягом двох років Городецький побудує будинок. Що той і зробив у 1902 - 1903 р рівно напередодні свого 40-річчя. Для будівництва використовувався невідомий на той час матеріал - цемент. Будівля зведена в стилі модерн, що і зумовило його яскравий вигляд.

Будинок вдови, що плаче
Адреса: вул. Лютеранська, 23

Будинок незвичайний: він буквально напханий хитромудрими архітектурними елементами з кованого металу, бетону, граніту, керамічної плитки та цегли. Можна з упевненістю сказати, що це яскравий представник стилю модерн. Родзинка будівлі - звичайно ж, маскарон у вигляді жіночого обличчя, який можна побачити на фасаді по вулиці Лютеранській. Під час дощу по кам'яних щоках жінки течуть сльози.

Шоколадний будиночок
Адреса: вул. Шовковична, 17/2

Будівля в стилі ренесансної палацової архітектури з масштабними горельефними елементами у вигляді п'єдесталів, напівколон, пілястрів і ін. Інтер'єр «Шоколадного будиночка» зроблений в різних стилях: від готики до модерну. Приголомшливо виглядають вітражі, кахельні печі, віконна фурнітура, світильники, карнизи для штор. Гості можуть побачити ліплення з елементами скульптури, і розписні стелі.

Особняк Якова Полякова
Адреса: вул. Грушевського, 22

Над парадним входом особняка Полякова в Києві - башточка зі шпилем. Елегантне і розкішне поєднання бірюзового кольору і білою ліпнини на фасаді, маскарони над входом, рослинний орнамент, витіюваті візерунки і невеликі колони на даху - все це робить будинок неповторним. Хоча особняк звели майже на два століття пізніше, ніж Маріїнський палац, схожість між ними - очевидна.

Особняк Лібермана
Адреса: вул. Банкова, 2

Спочатку будинок мав Г-подібну форму, але з 1896 року її змінили на Е-образну, а зовнішній вигляд і внутрішнє оформлення особняка сильно змінилися:

  • фасад був доповнений центральним і бічними ризалітами;
  • з'явилися двосторонні пандуси і центральна сходи;
  • в інтер'єрі стали переважати ліпні стелі, різьблені двері, карнизи, мармурові підвіконня і інші елементи в дусі класицизму;
  • у дворі з'явилися справжні шедеври художнього кування і красиві чавунні сходи.

Замок барона Штейнгеля
Адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, 27

На жаль, до нашого часу дожила невелика частина будівлі. За радянських часів замок буквально поглинув Інститут травматології та ортопедії. Але те, що залишилося, і зараз викликає захват.

Особняк Олександра Козеровского
Адреса: вул. Багговутівська, 14

Одне з найкрасивіших будівель Лук'янівки було побудовано в 1910 - 1911 рр. Належав він дворянину (за деякими даними - офіцеру) Олександру Козеровскому. Архітектура - яскравий зразок стилю модерн з грою обсягами, ефектними ліпними і скульптурними прикрасами.

Особняк Ковалевського
Адреса: вул. Орлика, 1/15

Двоповерхова будівля з напівпідвальним цокольним рівнем відмінно гармонує з невеликим садом, фонтаном і спеціально облаштованим господарським двором. У будинку передбачили не тільки житлові кімнати, але і парадні, ділові та інші приміщення:

перший поверх складався з холу, більярдної, бібліотеки та спеціальної кімнати, схожою на купе вагона, яка могла навіть розгойдуватися (саме в поїзді Ковалевський познайомився зі своєю дружиною);
на другому поверсі були особисті кімнати: спальні, дитяча, їдальня і т.д .;
цокольний поверх - це холодильна камера, котельня і приміщення для обслуговуючого персоналу.

Будинок Петра I
Адреса: вул. Костянтинівська, 6/8

Будинок спочатку належав українському гетьману Івану Мазепі. За тривікову історію будівля кілька разів перебудовувалася, в тому числі під керівництвом відомих на той час архітекторів (наприклад, І. Григоровича-Барського), змінювало власників та призначення.

Замок барона Гільдебрандт
Адреса: вул. Шовковична, 19

У 1901 році в Києві на вулиці Шовковичній, 19 спеціально для прибалтійського барона Володимира Августовича Ікскуль фон Гільдебрандт був побудований прибутковий будинок, нині відомий як Рожеве замок. Неоготическое будівлю спроектував архітектор Микола Вишневський.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.