10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися

10 старовинних особняків міста, з якими варто познайомитися

Погода радує киян останніми теплими днями. Пропонуємо не упустити цей час, влаштувати побачення з осіннім містом і побувати в гостях у найкрасивіших старовинних особняків столиці. Розповідаємо, що це за будинки, і ділимося координатами.

Будинок з химерами
Адреса: вул. Банкова, 10

Одного погляду, випадково кинутого на фото цієї пишноти, досить, щоб зрозуміти, що творець Будинку з химерами - непересічна особистість, для якого архітектура була покликанням. Вважається, що будинок був побудований завдяки спору трьох друзів: Владислава Городецького, Олександра Кобелєва та Володимира Леонтовича. Городецький придбав ділянку землі, який в ті роки вважався непридатним для будівництва. Його колеги з недовірою поставилися до цієї затії, і в результаті друзі уклали парі, що протягом двох років Городецький побудує будинок. Що той і зробив у 1902 - 1903 р рівно напередодні свого 40-річчя. Для будівництва використовувався невідомий на той час матеріал - цемент. Будівля зведена в стилі модерн, що і зумовило його яскравий вигляд.

Будинок вдови, що плаче
Адреса: вул. Лютеранська, 23

Будинок незвичайний: він буквально напханий хитромудрими архітектурними елементами з кованого металу, бетону, граніту, керамічної плитки та цегли. Можна з упевненістю сказати, що це яскравий представник стилю модерн. Родзинка будівлі - звичайно ж, маскарон у вигляді жіночого обличчя, який можна побачити на фасаді по вулиці Лютеранській. Під час дощу по кам'яних щоках жінки течуть сльози.

Шоколадний будиночок
Адреса: вул. Шовковична, 17/2

Будівля в стилі ренесансної палацової архітектури з масштабними горельефними елементами у вигляді п'єдесталів, напівколон, пілястрів і ін. Інтер'єр «Шоколадного будиночка» зроблений в різних стилях: від готики до модерну. Приголомшливо виглядають вітражі, кахельні печі, віконна фурнітура, світильники, карнизи для штор. Гості можуть побачити ліплення з елементами скульптури, і розписні стелі.

Особняк Якова Полякова
Адреса: вул. Грушевського, 22

Над парадним входом особняка Полякова в Києві - башточка зі шпилем. Елегантне і розкішне поєднання бірюзового кольору і білою ліпнини на фасаді, маскарони над входом, рослинний орнамент, витіюваті візерунки і невеликі колони на даху - все це робить будинок неповторним. Хоча особняк звели майже на два століття пізніше, ніж Маріїнський палац, схожість між ними - очевидна.

Особняк Лібермана
Адреса: вул. Банкова, 2

Спочатку будинок мав Г-подібну форму, але з 1896 року її змінили на Е-образну, а зовнішній вигляд і внутрішнє оформлення особняка сильно змінилися:

  • фасад був доповнений центральним і бічними ризалітами;
  • з'явилися двосторонні пандуси і центральна сходи;
  • в інтер'єрі стали переважати ліпні стелі, різьблені двері, карнизи, мармурові підвіконня і інші елементи в дусі класицизму;
  • у дворі з'явилися справжні шедеври художнього кування і красиві чавунні сходи.

Замок барона Штейнгеля
Адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, 27

На жаль, до нашого часу дожила невелика частина будівлі. За радянських часів замок буквально поглинув Інститут травматології та ортопедії. Але те, що залишилося, і зараз викликає захват.

Особняк Олександра Козеровского
Адреса: вул. Багговутівська, 14

Одне з найкрасивіших будівель Лук'янівки було побудовано в 1910 - 1911 рр. Належав він дворянину (за деякими даними - офіцеру) Олександру Козеровскому. Архітектура - яскравий зразок стилю модерн з грою обсягами, ефектними ліпними і скульптурними прикрасами.

Особняк Ковалевського
Адреса: вул. Орлика, 1/15

Двоповерхова будівля з напівпідвальним цокольним рівнем відмінно гармонує з невеликим садом, фонтаном і спеціально облаштованим господарським двором. У будинку передбачили не тільки житлові кімнати, але і парадні, ділові та інші приміщення:

перший поверх складався з холу, більярдної, бібліотеки та спеціальної кімнати, схожою на купе вагона, яка могла навіть розгойдуватися (саме в поїзді Ковалевський познайомився зі своєю дружиною);
на другому поверсі були особисті кімнати: спальні, дитяча, їдальня і т.д .;
цокольний поверх - це холодильна камера, котельня і приміщення для обслуговуючого персоналу.

Будинок Петра I
Адреса: вул. Костянтинівська, 6/8

Будинок спочатку належав українському гетьману Івану Мазепі. За тривікову історію будівля кілька разів перебудовувалася, в тому числі під керівництвом відомих на той час архітекторів (наприклад, І. Григоровича-Барського), змінювало власників та призначення.

Замок барона Гільдебрандт
Адреса: вул. Шовковична, 19

У 1901 році в Києві на вулиці Шовковичній, 19 спеціально для прибалтійського барона Володимира Августовича Ікскуль фон Гільдебрандт був побудований прибутковий будинок, нині відомий як Рожеве замок. Неоготическое будівлю спроектував архітектор Микола Вишневський.