Одна з перших в Європі: коли і як була заснована Києво-Могилянська академіяОдна з перших в Європі: коли і як була заснована Києво-Могилянська академія

Одна з перших в Європі: коли і як була заснована Києво-Могилянська академія

Києво-Могилянська академія – один із перших та престижних навчальних закладів у нашій країні з багатою історією. ВНЗ знаменитий своїми сильними викладачами і студентами.

Вважається гордістю української освітньої системи і одним із найавторитетніших навчальних закладів країни. 

Ми розповімо про неї більш детально.

Історія академії

Історія Києво-Могилянської академії починається в 1632 році, після того як були об’єднані братські школи. Для академії об’єднували колегію вчителів, багато викладачів приїжджали сюди з інших регіонів країни, щоб вести викладацьку діяльність.

Важливу роль у розвитку ВНЗ зіграв столичний митрополит Петро Могила. Саме завдяки йому в закладі активно вивчали мови, а предмети викладали латиною. Крім того, ВНЗ підтримував гетьман П. Конашевич-Сагайдачний.

Статус академії навчальний заклад отримав у 1658 році. Після того, як українські землі опинилися в складі Московського царства, царі в 1751 році заборонили читати лекції українською. Тому тут стали викладати російською мовою.

До цього в академії викладали різні іноземні мови. Серед яких були: польська, грецька та інші. Також тут були лекції з риторики, граматики, математики, алгебри, геометрії, фізики, з оптики і інших наук, таким як: архітектура чи механіка. Навчання тут тривало дванадцять років.

У 1817 році за указом російської влади, Києво-Могилянську академію закрили. З цього моменту в навчального закладу почалося друге життя.

У 1819 році тут відкрилася столична духовна академія.

У радянські часи в її стінах розміщувалося столичне вище військово-морське політичне училище. За часів Незалежності України, в 1991 році, був підписаний указ “Про відродження Києво-Могилянської академії”. Після чого двері ВНЗ знову відкрилися для студентів. На сьогоднішній день заклад є одним з найпрестижніших в країні.

Оригінальна будівля Вищого навчального закладу не зберіглася, але її можна побачити на банкноті в 500 гривень.

Хто вчився в академії

Отримувати знання в навчальному закладі міг кожен охочий. У той час це робило нашу країну сучасною державою. Випускниками ВУЗу були відомі історичні особистості, такі як: історик Пилип Орлик, І. Скоропадський, Іван Мазепа, Григорій Сковорода та інші. В її стінах навчалися і відомі композитори, архітектори, політики і вчені, наприклад: Михайло Ломоносов. Саме він вважається символом російської науки. Хоча отримував знання саме в Україні.

Також в академії освіту здобували іноземці, бо ВНЗ вважався одним з найпрестижніших в Європі.

Звідки назва «Могилянка»

Таку назву заклад отримав тільки після смерті митрополита Петра Могили. Також академію називали і в честь різних знаменитих особистостей. Вона називалася Могило-Заборовського, і носила назву Могилянсько-Мазепинської академії.

На цьому цікаві факти про знаменитий ВНЗ не закінчуються, а що ви знаєте про легендарну академію?