Олег Калініченко: Екоосвіта як шлях до суспільства майбутнього

Олег Калініченко: Екоосвіта як шлях до суспільства майбутнього

Кожен з нас це не тільки самостійна самодостатня особистість, а й певна культура, певний набір правил, принципів та звичок.

Наша політична позиція, наша позиція стосовно насильства, наші критерії до оточення яке ми навколо себе формуємо, наші звички - це все частина нашого світогляду, нашого культурного коду.

Вони відповідають часу в якому ми живемо, суспільству в оточенні якого ми сформувались як особистість.

І як би ми не намагались, не в наших силах позбутись цього багажу. Сформований у дитинстві світогляд супроводжує нас все життя.

Я не можу назвати які саме чинники наклали найбільший відбиток на нашу культуру, на нашу модель поведінки у дитинстві, але завдяки саме нам, нашій байдужості, недбальству і звичкам ми маємо таку катастрофічну ситуацію з екологією.

Повітря, вода, вся природа, все навколишнє середовище, немов захищаючись, перетворилась на наших найзліших ворогів.

Ми ведемо безжалісну війну на знищення з природою, і вона відповідає взаємністю.

Ми перемагаємо природу, і тим самим наближаємо і свою поразку.

Чому?

Тому, що ми також є частиною єдиної екосистеми смерть якої означає і нашу загибель.

Можна цю ситуацію виправити?

Звичайно можна. Але аж ніяк не завдяки методом заборон та санкцій, які за роки боротьби за екосистему довели свою нежиттєздатність.

Єдиним шляхом до перемоги на цій війні створення нової екологічної культури. І створення її необхідно саме на рівні шкіл та дитсадків. На рівні, коли ми тільки починаємо вивчати світ, коли ми тільки починаємо формувати свій світогляд.

Ми повинні на рівні шкіл навчити дітей розуміти, що екологія це не про прибирання сміття, та не про акції, пікети та спротив незаконним забудовам.

Екологія - це вчення про наш дім, про нашу планету. Ми по суті є єдиним організмом, і кожен з нас несе однакову відповідальність за стан екосистеми в якій ми живемо.

Через вчення про нашу спільну єдність з природою, через формування відповідної системи звичок у дітей, ми можемо побудувати нове суспільство. Суспільство в якому можливо взагалі зникнуть війни та зникне насильство.

Ми вже можемо сьогодні закласти фундамент для нового екосуспільства - суспільства майбутнього.

Фактично, все, що для цього треба зробити, так це на рівні шкіл започаткувати ввести екологічні правила поведінки, навчити дітей мислити екологічно на спеціально введених для цього уроках, залучити дітей до спільного створення нових екологічних проектів та програм.

А на рівні міста треба створити комунікаційний майданчик - медійну платформу, щоб діти змогли не просто реалізовувати локальні проекти, а й обмінюватись інформацією, досягненнями, знахідками, знаходити партнерів та менторів.

Ми можемо, у нас є шанс змінити наше майбутнє!

Спільно