Під приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупціїПід приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупціїПід приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупціїПід приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупціїПід приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупціїПід приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупції

Під приводом боротьби з Covid-19 КП "Інформатика" провела закупівлю з усіма ознаками корупції

На сайті Публічних закупівель «Prozorro» Комунальним підприємством «Інформатика» Виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації, 02 квітня 2020р. було розміщено інформацію стосовно закупівлі «Система дистанційного вимірювання температури тіла».

Договір № 10/20-04 від 02 квітня 2020 укладено з ТОВ «ІНТЕВРО» на загальну суму 64 951 992,00 грн. з ПДВ. Предмет закупівлі - Спецілізована камера термального скринінгу з функцією розпізнавання обличчя» Hikvision DS-2TD1217B-6/PA у кількості 400 шт.

Суттєвим порушенням є віднесення предмету даного Договору до умов (спрощена процедура закупівлі) які зазначаються в Законі України від 17.03.2020 N 530-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» .

Пункт 8 цього Закону №530-IX від 17.03.2020 чітко визначає – «Установити, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). "Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України".

Постановою КМУ №225 від 20.03.2020 затверджено вичерпний «Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України».

В даному переліку відсутні «Спеціалізовані камери термального скринінгу з функцією розпізнавання обличчя» і навіть не має наближеного за змістом товару. У розділі «Послуги» Постанови КМУ №225 від 20.03.2020 також відсутні послуги по монтажу і пусконаладці даного обладнання.

Тобто можна говорити о порушенні посадовими особами КП «Інформатика» та керівництва КМДА вимог Закону України від 17.03.2020 N 530-IX та Постанови КМУ №225 від 20.03.2020, як мінімум в частині перевищення влади або службових повноважень.

Також незрозуміла початкова позиція керівництва КП «Інформатика» щодо вибору Виконавця. У відповідності з інформацією офіційного виробника даних камер - компанії Hikvision офіційним постачальником в Україні є три компанії «Віатек», «Інфотех», «Явір 2000».

У Договорі зазначається, що Вартість однієї камери 150 079,98 грн. з ПДВ (загальна вартість камер 60 031 992,00 грн. з ПДВ). При цьому на деяких сайтах в Україні ціна даної камери у роздріб 1 шт. дорівнює від 125 000,00 грн. до 146 650,00 грн., що на 15% нижча від вказаної в Договорі.

Тобто приблизний розрахунок говорить - що можливе нанесено збитків від 5 до 10 млн. грн.!!!

Сайти закордонних представництв Hikvision оприлюднюють роздрібну ціну ще нижче 4200,00 доларів США (115 500,00 грн.) в Сінгапурі

Також в Договорі не зазначено конкретних адрес встановлення.

На сайті «Слідство Інфо» міститься інформація від керівника департаменту КМДА Юрія Назарова, що встановлення 400-от камер:

 «Дозволить оперативно визначати людей з підвищеною температурою тіла у супермаркетах, аптеках та інших місцях масового скупчення людей. Крім того, функціонал камер включає детекцію облич. Це дасть можливість правоохоронцям фіксувати порушення режиму самоізоляції громадянами, які зобов’язані його дотримуватися».

Але відповідно до Постанови КМУ № 255 від 2 квітня 2020 року та Розпорядженням КМДА №12 від 04.04.2020р. перебування громадян в громадських місцях, а в Києві і на вулиці, без вдягнутих засобів індивідуального захисту ЗАБОРОНЕНО. Вказаний функціонал детекції (визначення особи) при умові 60% закриття обличчя захисною маскою або респіратором скоріш за все не буде працювати. Також не зрозуміло яким чином будуть діяти вказані служби реагування (поліція, муніципальна варта), тому, що не має законодавче і нормативно визначеного механізму затримання чи дії з громадянами які мають підвищену температуру частини обличчя.

Матеріал підготовлено за матеріалами експертизи предмету закупівлі від ГО «Всеукраїнське обєднання спеціалістів безпеки». 

Spilno

☄️ Андрій Біба і його БРСМ-Нафта знову в епіцентрі скандалу: вартісний ремонт авто гарантований - заливають шмурдяк

В кінці квітня я повідомляв, що антирейтинг платників податків поміж мереж АЗС очолює мережа БРСМ, власник якої Андрій Біба - розкошує в Італії та співпрацює з рф.

Олександр Орловський криптовалютний шахрай який заробляє на продажу криптовалютних курсів

Олександр Орловський: Шахрай, самопроголошений криптовалютний «експерт», засновник спільноти FFA і творець криптовалютних курсів

У Вашингтоні завершився саміт НАТО. Які підсумки для України?

У спільній декларації визначили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в Альянсі. Також у НАТО привітали «конкретний прогрес», якого Україна досягла після тогорічного Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ