Слідами академічної мафії

Слідами академічної мафії

Намагаємося зупинити незаконні будівельні роботи по вул. Метрологічна, 7, де незрозумілі забудовники на земельній ділянці Національної академії наук України, де знаходиться гідрогеологічна станція «Феофанія», (яка, доречі, внесена до системи моніторингу підземних вод ЮНЕСКО), намагаються збудувати черговий ЖК всупереч чинному законодавству.
Попередньо відомо, що забудовники мають відношення до скандального ЖК «Кришталеві джерела».

Попри винесену 7 вересня у кримінальному провадженні Ухвалу суду про накладення арешту на ділянку та будівництво, забудовник умисно її не виконує, що є безпосереднім вчинення злочину (ст.382 КК України «невиконання рішення суду»)
Нараз чекаємо приїзду слідчо-оперативної групи.

Так звані представники забудовника, а по факту банальні тітушки, намагаються залякати активістів, перекрили екскаватором активістам виїзд та викликають підмогу.
Передчуваю, що мирно сьогодні це неподобство не закінчиться.

Довідка:
Замовником будівництва є ТОВ «Інтербуд ТМ» – той самий, який збудував багатоповерхівки на сусідніх земельних ділянках НАНУ поблизу гідрогеологічної станції «Феофанія».

Водночас виконавцем робіт є компанія «КСМ Груп», яка завершує будівництво ще кількох житлових комплексів у цьому районі. На вулиці Метрологічній, на ділянках наукового призначення, локалізовані три з них: ЖК «Кришталеві джерела», КМ «Кришталеві джерела» та клубний квартал «Феофанія-парк».

Забудови у цій локації, але з дещо відмінними назвами, наводить і компанія «КСМ Груп» на своєму сайті.

ТОВ «КСМ-Груп» має дві уповноважені особи: це Валентина Григорівна Сєрая (директорка) та Наталія Миколаївна Возна (власниця).

ТОВ «Інтербуд ТМ» має двох співвласників: Арсенія Миколайовича Копистиру та Наталію Миколаївну Возну, а також керівника (уповноважену особу) – Бурківського Віталія Юрійовича.

Брат співвласника цього бізнесу та його бізнес-партнер (або повний тезка його брата) Сергій Миколайович Копистира так само залучений до будівництва і обслуговування житла на вулиці Метрологічній як співвласник компаній «Гідроінжбуд», «Холд Груп» і «Буд-Транс». В двох останніх директором є той самий Віталій Бурківський, який паралельно очолює компанію-замовника будівництва («Інтербуд ТМ»). Сергій Копистира пов'язаний з колишньою «Партією регіонів». Так, він був помічником депутата-«регіонала» двох скликань Юрія Каракая.

Каракай під час шостого скликання працював заступником голови парламентського комітету з фінансів та банківської діяльності, а паралельно – радником прем'єра Віктора Януковича, і залишився його радником, коли той став президентом.

Валентина Сєрая – має й інший управлінський досвід, окрім «КСМ-Груп»: також вона є головою житлово-будівельного кооперативу працівників НАНУ «Академічний-10», який наразі перебуває в стадії ліквідації.

Арсеній Копистира, співвласник компанії-замовника будівництва, також є уповноваженою особою ТОВ «ФК Прайм» (який називають управителем фонду фінансування будівництв у межах комплексу «Кришталеві джерела») та ТОВ «ФК Основа». В обох випадках він має постійного бізнес-партнера: співвласником цих двох компаній є Микола Петрович Копистира, якого медіа з посиланням на власників житла у «Кришталевих джерелах» визначають як батька Арсенія Копистири, який будується на території гідрогеологічної станції.

Історична на довідка зі ЗМІ:

1946 рік – на спеціально виділеній для цього землі на південній околиці Києва побудована гідрогеологічна станція багатоцільового призначення «Феофанія». Як пояснюють геологи, її спеціально розташували «на одному з останців Київського лесового плато, в зоні зчленування двох ландшафтних зон – Лісостепу та Полісся».
1947 рік: відтоді спостереження за станом підземних вод у цьому місті тривали безперервно понад 60 років.
1948 рік – збудовано павільйон станції, який використовувався науковцями включно до 2000-х років.
1992 рік – станція «Феофанія» внесена до системи моніторингу підземних вод ЮНЕСКО як одна з європейських базових гідрогеологічних станцій.
2005 рік – директор Інституту геологічних наук НАНУ Петро Гожик надсилає офіційного листа заступнику голови КМДА та за сумісництвом керівнику Головного управління земельних ресурсів КМДА Анатолію Муховикову. В листі Гожик стверджує: «Базова комплексна станція «Феофанія» є єдиною на території України і Європейської території колишнього Радянського Союзу станцією, що виконує найтриваліші комплексні гідрогеологічні спостереження».
21 липня 2016 року – сесія Київради ухвалює детальний план території, до якої входить декілька кварталів, із вулицею Метрологічною в центрі. План передбачає забудову «земель науки» і зелених зон, і це спричиняє масові протести за участі місцевих мешканців.

2017 рік – НАНУ раптово запросила інформацію у КМДА щодо форми власності земельних ділянок на вулицях Академіка Заболотного, 152, 148 та Метрологічній, 7.
2018 рік – останні згадки в науковій літературі про результати нещодавніх досліджень, зроблених на станції «Феофанія». Тоді науковці говорили про неї як про діючу, не уточнюючи, що досліди на ній фактично припинилися.
На початку 2018 року директор Інституту геологічних наук Петро Гожик змінює своє ставлення щодо гідрогеологічного комплексу «Феофанія». Він констатує, що станція вже не виконує своїх функцій, і вважає за доречне збудувати багатоповерхову житлову будівлю на площі в 2,638 гектара.
Перед початком будівництва, у 2019 році, вартість ділянки під гідрогеологічною станцією ріелтори оцінювали приблизно в 19 мільйонів гривень.
7 листопада 2018 року – той самий директор Інституту геологічних наук Петро Гожик, який 13 років тому відстоював унікальність дослідної станції, підписує договір проєкту землеустрою з ТОВ «Земля 2000» щодо відведення земельної ділянки інституту під житлові будинки.
31 липня 2019 – Петро Гожик надсилає листа до КМДА, щоб передати земельну ділянку інституту для забудови та експлуатації житлового комплексу.
17 вересня 2019 – ще не отримавши відповіді від КМДА, директор Інституту геологічних наук надсилає вже іншого листа: з проханням зареєструвати в Держреєстрі речових прав право власності на земельну ділянку на Метрологічній, 7 – за тією процедурою, яка застосовується для вільних земель запасу, на які ще не видані акти на землю. Попри те, що ділянка вже пів століття має чинний акт на землю (як державна власність у постійному користуванні Інституту геологічних наук), ділянку вносять до реєстру наново, з іншим призначенням та статусом, і надають витяг з реєстру про це.
А вже 27 вересня Інститут геологічних наук НАНУ підписує договір для забудови земельної ділянки з ТОВ «Інтербуд ТМ».
Наприкінці осені 2019-го директор департаменту містобудування і архітектури КМДА Олександр Свістунов надає умови для побудови житлового будинку на Метрологічній, 7. Свістунов обґрунтував своє рішення тим, що є угода суперфіцій між Інститутом геологічних наук та «Інтербуд ТМ» (суперфіцій – це угода про будівництво і розподіл збудованого житла між сторонами).
Тоді ж департамент земельних ресурсів КМДА повідомив: «Відомості міського земельного кадастру не є підтвердженням виникнення права власності (користування) земельними ділянки та носять виключно інформативний характер». Згідно з земельним законодавством, державна земля може передаватись тільки по рішенню КМДА. Оскільки таке рішення відсутнє, будівництво на Метрологічній, 7 незаконне, ідеться у відповіді.
Лютий 2019 року – неоднозначною забудовою території дослідної станції зацікавилося котеджне товариство «Метролог», що межує з будівництвом. Адвокат, найнятий товариством, протягом року подає позови до Господарського суду міста Києва з вимогою визнати договір суперфіцій між НАНУ та ООО «Інтербуд ТМ» незаконним.
7 травня 2020 року – рано вранці біля кооперативу відбулись протести, учасники яких звинуватили «Метролог» в рейдерстві щодо земель, на яких, власне, і триває проблемне будівництво.
15-19 червня 2020-го – будівельники зводять підпірну стінку. І для її спорудження захоплюють півтораметрову смугу землі котеджного товариства «Метролог», відповідно до документів, наданих товариством. 19 червня як забудовник, так і адвокат місцевих жителів викликають поліцію. Вона приїжджає на вимогу забудовника. І приблизно через годину – на виклик жителів котеджного містечка.

Спільно