КМДА дозволила реконструкцію згорілого ЦГ на ХрещатикуКМДА дозволила реконструкцію згорілого ЦГ на ХрещатикуКМДА дозволила реконструкцію згорілого ЦГ на ХрещатикуКМДА дозволила реконструкцію згорілого ЦГ на Хрещатику

КМДА дозволила реконструкцію згорілого ЦГ на Хрещатику

Наші гроші повідомляють, що Департамент містобудування та архітектури КМДА 1 листопада 2019 року видав ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію колишнього Центрального гастроному на перетині вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького, 40/1. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту.

Відповідно до виданого документу планується реконструкція з реставрацією, реабілітацією та пристосуванням частини нежилого будинку під громадсько-торговельний центр із закладами обслуговування населення.

Висота частини, що підлягає реставрації з пристосуванням, не зміниться. Очевидно, йдеться про фасадну частину будівлі. Разом з тим висота частини, що підлягає реконструкції, становитиме 27 м (орієнтовно 6 поверхів при висоті стель 4 м). Остаточну висоту буде визначено проектною документацією.

Для порівняння сусідній ЦУМ має висоту близько 45 м.

Нагадаємо, будинок «Центральний гастроном» загальною площею 3743 м на вул. Хрещатик/Б.Хмельницького, 40/1 розташований на ділянці площею 0,15 га. Власником і будівлі, і ділянки є ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток».

У червні 2017 року будівля сильно постраждала від пожежі. У подальшому з’являлися різні варіанти реконструкції.

Будинок колишнього Центрального гастроному є пам’яткою архітектури. Це була найстаріша будівля, яка збереглася на Хрещатику. Будинок побудований за проектом архітектора Ніколаєва у 1874 році як готель «Кане». Тут жив художник Михайло Врубель, до 1918 року – гетьман Павло Скоропадський, зупинявся український актор і режисер Панас Саксаганський.

ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток» у 2006 році заснували Павло Погиба, Андрій Бойко і компанія «Арго Трейлінг Лтд».

Павло Погиба – один із керівників партії «Рух за реформи» разом з братом Олександром Погибою та екс-кандидатом в мери Києва Сергієм Думчевим, колишній акціонер банку «Преміум», головою наглядової ради якого був Думчев. У 2007 році Павло Погиба був депутатом Київради від «Нашої України», а його брат Олександр Погиба був депутатом Солом’янської райради.

У 2006 році Павло Погиба з Андрієм Бойком заснували також ТОВ «Глобус центр». У 2010 році замість Бойка до складу засновників увійшов Володимир Тарасун, у 2016 році до них приєднався Костянтин Берест, кандидат у Київраду від «Руху за реформи». А у 2018 році засновниками  «Глобус центру» стали Леонід Крючков і Олександр Ємельянов, яких буквально через кілька місяців змінило ТОВ «Новус Україна», власниками якого є забудовники Марина Позднякова, Туменас Раймондас і Рузгіене Агне.

У 2008-2012 рр засновниками ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток» були компанія «Арго Трейлінг Лтд», засновниками якого були Володимир Дейнега і Даніель Соломон, і ТОВ «Пропріо-інвест» з орбіти екс-зятя Леоніда Черновецького В’ячеслава Супруненка та його брата екс-нардепа Олександра Супруненка.

З 2012 року засновником ТОВ «АБ Інвестиції та розвиток» є лондонська компанія «Голден Рок Кепітал Лтд», кінцевим власником якої значиться кіпріот Нікос Андреа Міхалідес.

З 2006 по 2016 рр директором «АБ Інвестиції та розвиток» був Володимир Прокопенко. З початку 2019 року керівником є Марія Біла.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.