Екс-заступник Кличка по «кооперативній схемі» забудовує 15 га Жукового острова в КиєвіЕкс-заступник Кличка по «кооперативній схемі» забудовує 15 га Жукового острова в КиєвіЕкс-заступник Кличка по «кооперативній схемі» забудовує 15 га Жукового острова в КиєвіЕкс-заступник Кличка по «кооперативній схемі» забудовує 15 га Жукового острова в Києві

Екс-заступник Кличка по «кооперативній схемі» забудовує 15 га Жукового острова в Києві

Житлово-будівельний кооператив «Совські ставки», який підконтрольний колишньому заступнику мера Києва, а нині його раднику – Павлу Рябікіну, планує забудувати 15 га заповідної зони столичного Жукового острова в супереч Генеральному плану, пишуть Наші гроші.

Про це йдеться в матеріалі Марії Землянської для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Мова йде про 15 га острові поруч з яхт-клубом та ресторанним комплексом «Маячок», які належать Павлу Рябікіну. В 2014 році Рябікін був призначений заступником мера Києва Віталія Кличка, через рік звільнився, але до цього часу є його радником на громадських засадах. В 2017 році очолив міжнародний аеропорт «Бориспіль».

З 2002 року він розвиває бізнес на Трухановому острові. Мова йде про яхт-клуб з рестораном «Маячок» та розважальною інфраструктурою». Управляють ними ТОВ «Рекреаційно-оздоровчий центр «Зелений порт», власником якого є Павло Рябікін.

На початку 2000-хх депутати Київради віддали землю в оренду «РОЦ «Зелений порт», потім з цієї ділянки 15 га перейшли у спадок Житлово-будівельному кооперативу «Совські ставки». Корпоративні права на цей кооператив щорічно декларує Рябікін.

Причому близько 10 гектарів кооператив отримав у власність, ще пять – в оренду на 25 років. Сталося це в 2010 році.

У серпні 2019-го «Совські ставки» за заявою отримали від Департаменту містобудування та архітектури КМДА містобудівні умови та обмеження для забудови.

Ділянка площею 15 га на Жуковому острові нині розділена на три частини. На найбільшій має вирости величезний будинок з відкритим басейном, ландшафтною галявиною на кілька гектарів та з господарськими і спортивним будівлями, а також власною причальною зоною. На другій ділянці запланований дещо менший будинок, але також зі спортивою та адміністративною інфраструктурою та власним виходом до води. Третя ділянка призначена для закритої елітної бази відпочинку, також з причалом.

За словами експерта з містобудування Георгія Могильного відповідно до Генерального плану земля на Жуковому передбачена під об’єкти рекреації і будівництво приватних котеджів тут – порушення законодавства.

За офіційною адресою ЖБК «Совські ставки» розміщена підстанція. Його директорка Олена Коломієць, що нібито потребує покращення житлових умов, здає столичну квартиру, а сама проживає в заміському будинку. Рябікін має 5 квартир в Києві, будинок площею 500 кв м та два заміських будинки.

Місце реєстрації кооперативу

 Для початку будівництва кооперативу тепер необхідно просто надіслати повідомлення про початок робіт, ніяких проектних документів для цього не вимагається.

Дялінка під забудову поруч з яхт-клубом Рябікіна

 Землю на Жуковому «Совські ставки» встигли закласти двома частинами у банк, як заставу за чужі борги. Договори іпотеки підписані з банком «Кліринговий дім» Юлії Льовочкіної – сестри глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича, а нині нардепа від «Опозиційного блоку – За життя»Сергія Льовочкіна. Причому один з договорів оформлено особисто на Павла Рябікіна. За п’ять років основне зобов’язання у розмірі 1,85 млн грн. гендиректор «Борисполя» так і не повернув, натомість у вересні 2019-го підписав додатковий документ на продовження строку договору. Згідно договору під заставою опиняться усі нові будинки, які потенційно можуть з’явитися на закладеній у банк ділянці. Закладені у банк ділянки значно складніше повертати у власність міста навіть через суд. Це вже намагались зробити активісти та столична прокуратура, наголошуючи на незаконності передачі ділянки «Совським ставкам». Але суди слідчі програли.

На останній в 2019 році сесії Київрада передала оренду на 10 років ще 1,3 га поруч з «Маячком», Орендарем стало ТОВ «Укррятвод». Керує компанією – Олена Коломієць, засновниця компанії – Валерія Зінченко. Зінченко – помічниця Київського міського голови Віталія Кличка. А її батьки – Євгеній та Лариса Горюшко працювали помічниками Рябікіна у Верховній раді, коли він був нардепом.

Корупційні оборудки Сергія Литвиненка на посаді керуючого партнера АО «ВІННЕР ПАРТНЕРС»

Вже багато років Україна активно бореться з корупційними проявами в державі, створюючи необхідні органи, співпрацюючи з міжнародними партнерами, змінюючи законодавство. Однак, наявність таких сильних, на наш погляд, антикорупційних органів, як НАБУ та НАЗК, не заважає нашим співгромадянам вчиняти протиправні та корупційні дії.