ТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіямиТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіямиТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіямиТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіямиТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіямиТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіями

ТОП-5 замків Києва, які можуть похвалитися прекрасною архітектурою і цікавими історіями

Київ - місто контрастів. Тут поряд з ультрасучасними будівлями можна відшукати архітектурні шедеври, які вже встигли обрости міфами. Про найцікавіших з них читайте нижче

Кловський палац
 

Споруда 1756 року призначалася для представників царської династії - саме тут повинна була зупинятися сім'я монархів під час відвідування Києво-Печерської лаври. Спочатку палац побудували двоповерховим, згодом добудували ще один поверх, а у дворі був розбитий прекрасний парк з липами, який згодом прозвали «Липки».

Дивно, що лаврська резиденція зазвичай не використовувалася за призначенням - майже одночасно з Кловським палацом з'явився Маріїнський, і царські особи віддавали перевагу йому.

За роки існування палацу тут перебувало багато установ і організацій. Спочатку будівля займала лаврська друкарня, пізніше - військовий госпіталь, чоловіча гімназія, жіноче духовне училище, історичний музей, а зараз тут знаходиться резиденція Верховного Суду України.

Маріїнський палац


Цей палац з'явився за наказом імператриці Єлизавети за кілька років до будівництва Кловського. Єлизавета Петрівна «підключила» до розробки проекту придворного архітектора. Однак першою палац відвідала інша монарша особа - Катерина II. Згодом будівлю палацу використовувалося як губернаторської резиденції, а потім - в якості гостьового імперського будинку. Палац був кілька разів реконструйований, мужньо пережив найсильніший пожежа, війну, а після останньої реконструкції в 2016 році відкрив двері для відвідувачів після довгої перерви.

Замок Річарда

Цей дивовижний палац у стилі англійської готики побудований в XIX столітті. Замок користувався особливою популярністю у художників, письменників і поетів - звідси відкривається прекрасний вид на Андріївський узвіз. Замок переносить нас в середньовічну епоху своєю атмосферою: до неї відсилають вежі, зубчасті вікна, шпилі і ін. Туристи можуть почути про цю будівлю масу містичних історій, пов'язаних з його власниками і мешканцями.

Будівля входить в програму міських екскурсій, на яких можна дізнатися цікаві факти про його минуле.

Будинок з химерами

Легендарний київський будинок з химерами - одна з візитних карток міста. За проектом В. Городецького будинок був спроектований і побудований в 1902 році. Будівля в стилі модерн ще тоді вражало городян і туристів: фігури тварин на фасаді, колони, величезні вікна ...

Навколо «дивного будинку», природно, тут же з'явилася маса легенд. Одна з них свідчить, що він побудований в пам'ять про загиблу від нерозділеного кохання дочки Городецького. Але мало хто знає, що насправді його дочка в той час була жива і прекрасно себе відчувала. Інші легенди стверджують, що будинок проклятий, тому жити тут могли тільки люди з «химерними душами», а добрих будинок до себе не підпускав.

Зараз будівля виконує функцію президентської резиденції і його можуть відвідати всі бажаючі.

Замок вдови

Ще один будинок в стилі модерн збудовано в 1907 році. Відмітна особливість споруди - засмучене обличчя на фасаді.

Коли йде дощ, очі скульптури наповнюються сльозами, тому будинок прозвали «замком удови, що плаче». Легенда свідчить, що на фасаді зображено обличчя герцогині, яка ховалася тут зі своїм коханим. Чоловік загинув за трагічних обставин, а особа страждає вдови вирішили увічнити в камені. Цей будинок є ще однією президентською резиденцією.