Київські шедеври Городецького
Володимир Володимирович Городецький - етнічний поляк, народився 4 червня 1863 року в селі Шолудьки Подільської губернії. Походив з польського шляхетського роду Корничів. Спочатку закінчив реальне училище святого Павла в Одесі, а потім вищу академію мистецтв в Санкт-Петербурзі і після цього переїхав в Київ де працював 30 років, займаючи посаду головного архітектора міста.
\
Будівля, що міцно асоціюється з ім'ям Городецького - "Будинок з химерами"
Була збудована 1902 року в стилі раннього декоративного модерну. Отримала назву завдяки багатому оздобленню тварин та жителів водойм. Розташована на вулиці Банковій в якості сімейного маєтку і прибуткового дому, а автором оздоблення був італійський скульптор Еліо Саля.
Трохи про планування: сам будинок 3-поверховий зі сторони вул. Банкової, а зі сторони площі Івана Франка - 6; для планування було обрано принцип взаємозв'язку ізольованих кластерів приміщень. У будинку було сім електрифікованих квартир: дво- та трикімнатні на першому поверсі (для служниць, кімната для гувернантки, запасна кімната, буфетна, посудомийна, два клозети, дві комори), шестикімнатна — на другому, восьми кімнатні — на третьому та шостому, дев'ятикімнатна — на п'ятому та десятикімнатна — на четвертому. А також має малий садок.
Національний художній музей України
Побудований на вулиці Грушевського 1899 року, є переробкою проекту московського архітектора Петра Бойцова, але царський уряд (який проявив ініціативу та виділив кошти на будування музею) не затвердив ідею Бойцова на користь Городецького.
Також будинок має значну кількість патронів з родів Ханенків, Терещенків, Хвойців, Ернстів, Білящівських і Щербаківських. Особливо серед цих людей треба виділити Богдана Ханенко, який пожертвував 100 000 карбованців, що становить половину від всього бюджету на будування.
Відкрито же музей було 1904 року і мав назву “Київський художньо-промисловий і науковий музей імені імператора Миколи Олександровича”.
Костел святого Миколая
Оскільки Городецький був римо-католиком, то побудова цього храму була дуже очікованою дією. Храм будувався з 1899 по 1909 рік у неоготичному стилі, за проектом С. В. Валовського. Спонсором побудови був Михайло Браницький, якому і дали дозвіл на побудову.
З 1936 року по 1978 роки храм використовували, як господарське приміщення. В 1978 будинок, за наказом ради УРСР, передали будинку органної музики і спеціально було замовлено орган з Чехо-Словаччини. На зараз в храмі ідуть богослужіння і концерти органної музики.
Прибутковий будинок з торговим домом Йосифа Кімаєра
В основному будинок використовували, як меблевий завод. Споруду збудували 1897 року коштом австрійського капіталіста Йосифа Кімаєра і знаходиться на вулиці Городецького.
Серед корпусів були також дохідний будинок, фірмовий магазин, фабрика і склади. Комплекс побудов створили на території садиби Мерінга недалеко від Хрещатика В. Городецьким в тандемі з Мартином Клугом.У 1941 році будинок підпалили відступаючі радянські війська, увесь його фасад і інтер'єр було знищено. На зараз в будинку знаходиться вихід зі станції Хрещатик і міністерство Юстиції.
В завершення можна сказати, що Київ без праць Городецького не був би таким довершеним, таким моїм як зараз.