Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.

Sous le ciel de Kyiv. Ярославів Вал- мій чарівний світ.

Золоті Ворота- величні та легендарні. Про цю пам'ятку історії та архітектури знають мільйони людей по всьому світу, але мало хто звертає увагу на вулицю, що розпочинається за ними. А за Золотими Воротами знаходиться не просто вулиця, а цілий чарівний світ під назвою Ярославів Вал. 

Ця вулиця ніколи не набридає! Звідки така впевненість? Я проходжу Ярославовим Валом щонайменше двічі на день. Я проходжу повз ті самі будівлі і дерева, бачу тих самих людей. Доречі про людей, в мене навіть є певні люди-маркери. За тим, в якій саме частині вулиці я зустрічаю таку людини, я можу дізнатися чи не запізнююсь. Коли потрапляєшь на ЯрВал, а саме так його часто називають місцеві, одразу занурюєшься у цю казкову атмосферу. Тут дивує все: архітектура, історія, їжа і інші аспекти культури. Тож давайте розпочнемо нашу віртуальну екскурсію. Ексурсію тим ЯрВалом, яким бачу його я. Кожного дня.

Вулиця розпочинається з будинку-легенди. Замок Барону або просто "будинок зі шпилем"- будинок під номером 1 на вулиці Ярославів Вал і справжня архітектурна головоломка. Варто хоч раз потрапити до самої будівлі, щоб потім згадувати це все життя. Так, потрапити туди непросто, бо зараз будинок знаходиться у приватній власності, там розташована воскресна школа і офіси. Але це цілком реально- принаймні раз на місяць проходить екскурсія ЯрВалом із відвідуванням Замку Барона. Не буду розкривати всі секрети, проте скажу, що те, як влаштований будинок, зламає ваш мозок. Доречі, до середини 90-х тут знаходилися комунальні квартири. Лише уявіть: комуналка в історичній будівлі у самому серці Києва.

Якщо пройти трохи далі, бачимо Кераїмську Кенасу і Будинок актора. Для мене це досі свого роду загадка, бо я зовсім нічого не знаю про це місце. Хоча ні, знаю! Вдень на сходах сидить художниця із мольбертом. Вона пише ЯрВал і продає саме тут, на ЯрВалу. А ввечері на тих самих сходах збираються бабусі та дідусі у вечірніх вбраннях. Вони приходять на виставу у маленький театр і кожного разу вдягають найгарніше, що в них є. Хіба зараз хтось ще так робить?

А тут я куштувала найсмачніші у своєму житті булочки з корицею! Будете на ЯрВалу - обов'язко зайдіть до "Ярослави" за пирогами!

Зізнайтеся, чи ви коли-небудь зазирали у чужі вікна? Я роблю це кожного дня, проходячи повз будинок 15 на ЯрВалу. У вікнах цього будинку нема скла, замість нього тут людські історії. Цей арт-проект називається "Зазираючі у вікна". Виглядає неймовірно!

Проходячи повз безліч кафе і магазинів, я опиняюся у школі. Ось і все! Така коротенька екскурсія моїм ЯрВалом закінчилася. Не надто інформативно, але я вірю, що цього достатньо, аби пробудити в вас інтерес до прогулянки цим маленьким світом.