Чортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханихЧортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханих

Чортів міст. Парковий міст. Міст Божевільних. Міст закоханих

Цей міст позв’язує дві частини паркової зони в центрі Києва, на зелених схилах Дніпра, має і погану славу про що неважко здогадатися з різноманіття назв, якими користуються кияни – «Чортів міст» і «Міст закоханих», «міст Божевільних».

Табличка біля мосту сповіщає, що він був побудований в 1912 р., а відновлений в 1983 р., але не всі дослідники київської історії з цим завжди згодні. Назва «Чортів» закріпилася від того, що багато хто боявся йти по дерев’яному настилу, і, так як конструкції спочатку були занадто легкими – міст гойдало від подуву вітру.

«Міст божевільних» – тому що, стрибаючи з мосту, зводять рахунки з життям нещасні закохані. Таку негарну традицію ще до жовтневої революції почав київський гімназист. Після його самогубства влада міста навіть поставила городового.

Останнє самогубство «від нещасливого кохання» трапилося у квітні 2009 р.

Нині охорони, що запобігає суїциду, тут немає. Хто захоче – того не зупинити.

А взагалі цей міст – традиційний «показник» кохання. Його перила поцятковані любовними записками, а конструкції завішані замками всіх розмірів. Іноді, досить незвичними і, навіть, «напівдорогоцінного» вигляду.

Щоб довести своє кохання – дівчата і хлопці прив’язують так же частині нижньої білизни, носові хустки і, іноді, засоби контрацепції.

Звичай обвішувати мости замками зародилась в Італії, а українська молодь її з радістю підхопила.

У Римі на перилах і ліхтарях моста Понте Мільвіо висить безліч замків. Якось їх стало забагато і ліхтар упав. Старі замки були зрізані, проте до цих пір ритуал підтримують закохані Флоренції – вони залишають замки на мосту «Понто Веккьо».

Київська влада так само проводить «рейди на замки», але ті з’являються знову. Іноді так і хочеться пробігти міст пошвидше, на випадок, якщо той не витримає вантажу любові.

Україна - це ми!