Нацполіція розслідує законність будівництва ЖК "Creator City" на Лук'янівці

Нацполіція розслідує законність будівництва ЖК "Creator City" на Лук'янівці

В середині 2019 року ТОВ "Бау-Україна" почало будувати ЖК "Creator City" на вул. Дегтярівській, 17-19 у Шевченківському районі Києва. Проектантом виступило скандально відоме тернопільське ПП "Креатор-буд": відповідно до задуму компанії, за вказаною адресою має зрости вісім 24-поверхових будинків. Однак, з'ясувалося, що спочатку Київрада передавав соотетствующую землю ТОВ "Будівельний союз Моноліт" і для будівництва не ЖК, а офісного комплексу. Вже потім ця компанія передала право забудови ТОВ "Бау-Україна", причому, ділянка була незаконно переведено в категорію житлової забудови. Правоохоронці порушили кримінальну справу і вилучають документи даної фірми.

Як стало відомо KV, визначенням від 18 грудня 2019 року у справі № 757/65842/19-к Печерський районний суд надав слідчим Головного управління Нацполіціі України право доступу до документів, які знаходяться у володінні Шевченківської районної в місті Києві адміністрації (РДА), а саме - реєстраційної справи ТОВ "Бау-Україна".

Як з'ясувалося, 11 липня 2018 року Головним управлінням Нацполіціі України в ЕРДР були внесені відомості про відкриття кримінального провадження №12018000000000420 за ознаками злочинів, передбачених такими законодавчими нормами:

  • ч.2 ст. 358 КК України - підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (повторно або за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 3 ст. 197-1 КК України - самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво;
  • ч.2 ст. 364 КК України - зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Правоохоронці з'ясували, що попри це службові особи ТОВ "Будівельний союз Моноліт" діючи за попередньою злочинному змовою з посадовими особами Головного управління Госгеокадастра в Києві, зловживаючи своїм службовим становищем, перевели земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000: 88: 061: 0073 із земель громадської забудови в житлову забудову і змінили цільове призначення земельної ділянки без розроблення проекту землеустрою.

В матеріалах справи зазначається, що в ході досудового розслідування досліджується питання законності прийнятого Київрадою вищевказаного рішення №370 / 2439 від 08.10.2009 року. Крім того, з'ясувалося, що ТОВ "Будівельний Союз Моноліт" передало право забудови отриманого земельної ділянки ТОВ "Бау-Україна". Земля була передана для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.