Відкрито судове провадження про відставку голови правління Приватбанку

Відкрито судове провадження про відставку голови правління Приватбанку

Печерський районний суд Києва відкрив провадження у справі про звільнення голови правління Приватбанку Петра Крумханзла. Його суддя Світлана Волкова видала відповідне рішення і привласнила справі номер № 757/66492/19-ц. Позивачем виступила первинна профспілкова організація співробітників Приватбанку.

«Рішення про відкриття справи можна тільки вітати. Шкода тільки, що воно з'явилося тільки зараз, а не раніше. І весь цей час піддавалися гонінням і відстороненість лідери профспілкового руху в банку. Робив все, щоб допомогти людям, оскільки вони намагалися добитися правди і нормальної роботи структури і її керівництва. Правління Приватбанку пора давно міняти не тільки через непрофесіоналізм, але через корупцію, яка процвітає під його початком. Це не порожні слова, а факти, підтверджені реальними кримінальними справами », - прокоментував рішення народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський.

Він нагадав відразу про декілька відкритих справах:

1. В роботі СУ УСБУ Дніпропетровської області знаходиться кримінальне провадження №42019040000000509 за ознаками, передбаченими ч.1 ст.114 КК України - шпигунство. Приводом став факт того, що громадянин Чехії Крумханзл з січня 2018 по липень 2019 року за допомогою підпорядкованої йому служби безпеки Приватбанку (її керівника Болотіна С.Г.) збирав відомості, що містять державну таємницю України. Хоча як іноземець не мав на це права.

2. Соборне СВ Дніпровського ОП ГУНП в Дніпропетровській області веде кримінальну справу №4201804000000891, присвячене розкрадання Крумханзлом і членом правління Самариной П.Ю. майна Приватбанку в великих розмірах у вигляді зловживання своїм службовим становищем. До обслуговування банку були залучені треті особи за велику грошову винагороду при наявності структурних підрозділів, які зобов'язані виконувати відповідні роботи в рамках своїх службових обов'язків.

3. Головне слідче управління СБУ проводить досудове розслідування у кримінальній справі №4201900000001405. Його предметом є незаконна передача Крумханзлом і членом правління Приватбанку Чернишової Л.П. прав на стягнення третім особам заборгованості на загальну суму 759 млн грн. Через що банк зазнав збитків на більш ніж 10 млн грн. Мова про відповідальність за ч.2 ст. 362-2 КК - зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки.

4. Прокуратурою Дніпровської області здійснюється досудове розслідування у кримінальній виробництву №42019040000000581. Його предметом є незаконне відсторонення 27 травня 2019 року Крумханзлом керівника напряму Credit collection ГО АТБ КБ «Приватбанк» Максима Шевченка від роботи з виплатою йому при цьому зарплати, що завдало матеріальної шкоди на 600 тис. Грн. Виходячи з суми правопорушення підпадає під ч.2 ст. 364 КК - зловживання службовим становищем з тяжкими наслідками.

Сколько денег украл Кличко и почему его еще не наказали

Мэр Киева Виталий Кличко на протяжении своей каденции систематически разворовывает бюджет столицы, «дерибаня» его со «смотрящими», застройщиками, криминалитетом.