Свідок розповіла, як Вавриш «помилився» з парковкою замість шкільного басейну на користь Микитася

Свідок розповіла, як Вавриш «помилився» з парковкою замість шкільного басейну на користь Микитася

Колишній головний архітектор Києва – очільник Департаменту містобудування та архітектури КМДА Сергій Целовальник підписав містобудівні умови та обмеження, у яких неправомірно не було передбачено басейну для спеціалізованої коли № 130, під впливом свого тодішнього заступника Андрія Вавриша, який наразі є девелопером. Про це стало відомо під час засідання у Вищому антикорупційному суді з обрання запобіжного заходу Целовальнику 6 лютого, повідомляє журналіст «Наших грошей».

Прокурор САП Олексій Скибенко в суді озвучив витяги з протоколу допиту свідка по справі, яка вже близько 30 років працює в школі № 130.

За словами свідка, орієнтовно у вересні 2013 року вони з головою батьківського комітету та деякими батьками ходили на прийом до Целовальника. Тоді у Департаменті містобудування та архітектури КМДА їм надали копію Містобудівних умов та обмежень від 30.07.2013, відповідно до яких завершення будівництва басейну для школи № 130, прописане у відповідному інвестиційному договорі, вже не передбачалося.

«У ході спілкування з Целовальником останній сказав, що МУО готували під керівництвом його заступника Вавриша, а Целовальник недодивився і підписав. Вавриш теж був присутній на зустрічі і визнав свою помилку», – зачитав прокурор покази свідка.

У подальшому школа направляла листи Целовальнику з проханням відкликати видані МУО з метою анулювання декларації на виконання будівельних робіт, додав прокурор.

Крім того, з цих же показів стало відомо, що Целовальник з його ж слів провів внутрішнє службове розслідування по факту відсутності у вищевказаних МУО басейну. За його результатами, він на спільній нараді в Голосіївській районній у м. Києві раді за участі її голови, архітектора району, підрозділу освіти КМДА, автора проекту, директора школи та представників батьківського комітету повідомив, що відсутність у них будівництва басейну є порушенням містобудівного законодавства, і будівництво у такому разі ведеться з порушенням чинного законодавства.

«Підпис його під такими МУО є його недоглядом і наслідком введення його в оману його заступником, який визнав свою провину в цьому. На сьогоднішній день службова халатність та протиправність поведінки працівниками Департаменту містобудування та архітектури КМДА має наслідком незаконну забудову», – зачитав прокурор покази свідка.

Крім того, за словами свідка, представник ТОВ «Укрбуд Девелопмент», що брав участь в нараді, наполягав на тому, що будувати басейн не буде.

У відповідь на це захисник Целовальника Ігор Бойко заявив, що «громадянин Вавриш давав покази неодноразово у цій справі в СБУ», але «прокурор не надав ці покази суду». «Я вважаю, що з боку прокурора є однобічна оцінка подій», – заявив Бойко.

Нагадаємо, 30 січня детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозри колишньому головному архітектору Києва Сергію Целовальнику та гендиректору «Укрбуд Девелопмент» Олегу Майбороді у завданні понад 9,3 млн грн збитків територіальній громаді шляхом будівництва паркінгу замість басейну для школи № 130 у Голосіївському районі. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч.2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем).

Як встановило слідство, у 2002 році Київрада передала в оренду ТОВ «Невірос» дві ділянки площею 0,54 га і 0,41 га по вул. Антоновича (колишня – Горького), 131 для будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130 та об’єктами соціально-культурного призначення.

У 2005 році Голосіївська районна у м. Києві рада, школа № 130 і ТОВ «Невірос» уклали договір про співробітництво в реалізації інвестиційного проекту будівництва вбудовано-прибудованого басейну з допоміжними приміщеннями для середньої школи № 130 у житловому будинку. Фірма зобов’язалася до 2007 року збудувати басейн і передати його в комунальну власність і оперативне управління школи.

Однак, будівництво басейну затягувалося, а у березні 2013 року «Невірос» уклав інвестиційний договір з ТОВ «Укрбуд Девелопмент», яке зобов’язалося добудувати басейн.

Як встановило слідство, 30.07.2013 Департамент містобудування за підписом Целовальника видав МУО, якими було змінено об’єкт будівництва, а саме – виключено будівництво басейну.

У подальшому на основі вказаних МУО був розроблений проект забудови. І, врешті, замість басейну інвестор побудував парковку.

Бенефіціарним власником ТОВ «Укрбуд Девелопмент» був екс-нардеп Максим Микитась. У жовтні 2019 року НАБУ і САП повідомили йому про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн грн. За місяць до того, у вересні, Микитась заявив, що продав «Укрбуд Девелопмент». Нинішніми засновниками цієї компанії значаться Євген Дікін та Василь Польовий, а керівником залишається Олег Майборода.

Андрій Вавриш у 2010-2015 рр був заступником директора Департаменту містобудування КМДА Сергія Целовальника. Вавриш, який на сьогодні є СЕО девелоперської компанії Saga Development, відомий також як друг керівника Офісу Президента Андрія Богдана.

«Укроборонпром» просить Гончарука не допустити позбавлення заводу «Радар» 3,5 га, які хоче забудувати Ісаєнко

Гендиректор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус просить прем’єра Гончарука видати доручення відповідним посадовим особам вжити вичерпних заходів з метою не допустити прийняття вказаного проекту рішення.