$3000 за комунальну оренду: затримали начальника відділу КП Солом'янського району$3000 за комунальну оренду: затримали начальника відділу КП Солом'янського району

$3000 за комунальну оренду: затримали начальника відділу КП Солом'янського району

Солом'янська окружна прокуратура Києва викрила черговий епізод корупції у комунальному секторі столиці. Цього разу під прицілом опинилися посадовці Керуючої компанії Солом'янського району, яку очолює Льоха Згурський. Начальник одного з відділів КП та його знайома-посередниця вимагали і отримали від підприємця три тисячі доларів за право оренди комунального приміщення площею понад 145 квадратних метрів.

Схема працювала просто і цинічно. Посадовець обіцяв підприємцю створити умови для перемоги в електронних торгах — тих самих торгах, які мали б забезпечити прозорість та конкуренцію. Гроші забирала його знайома, яка виконувала роль посередниці. Спочатку дві тисячі доларів, потім ще тисяча. Але під час отримання третього траншу операція провалилася — силовики затримали обох фігурантів на гарячому.

Начальнику відділу інкримінують одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Посередниці пред'явили підозру в пособництві. Обом обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу.

Але найцікавіше не в самому затриманні. Цікаво інше — чи побачимо ми чергове піар-відео в TikTok від голови Солом'янської РДА Сергія Мовенка про зухвалу корупцію в підконтрольній йому Керуючій компанії? Чи може голова району теж у долі на розпилі комунального майна і воліє не помічати, як його підлеглі перетворюють державні активи на особисті статки?

Адже це не поодинокий випадок. Така сама історія з хабарами за комунальну оренду присутня у всіх Керуючих компаніях десяти районів столиці. Їхні директори вже давно стали мультимільйонерами, тоді як звичайні кияни роками чекають на ремонт під'їздів та благоустрій дворів. Гроші є — просто вони йдуть не туди, куди мали б.

Поки українці тримають фронт, столична комунальна вертикаль продовжує жити за звичками мирного часу. І це, мабуть, найбільша образа для тих, хто зараз ризикує життям заради майбутнього країни.

Донька аграрія Яковишина вперше прокоментувала звинувачення у вбивстві батька

Вікторія Дронова, яка успадкувала аграрну імперію «Земля і Воля», вперше публічно відповіла на звинувачення у вбивстві батька Леоніда Яковишина. У великому інтервʼю вона заявила, що крім двох законних дочок у покійного аграрія дітей немає, а інформація про таємних спадкоємців — вигадка.

75% доходів — у бюджет: екс-податківець Станіслав Худар розповів правду про українську "панщину"

Станіслав Худар, колишній співробітник податкової та адвокат-лобіст, у відвертому інтерв'ю розкрив болючі теми української фіскальної системи.

Операція «Чисте місто»: екс-заступник Кличка отримав підозру за «туалетну схему»

Національне антикорупційне бюро оголосило підозру колишньому заступнику голови Київської міської державної адміністрації та його спільнику. За версією слідства, чиновники намагалися заволодіти двома земельними ділянками у столиці за допомогою корупційної схеми, що отримала назву «туалетна».