Глава АОЗ Марина Безрукова знову у центрі скандалу: контракти на дрони та боєприпаси під ударом

Глава АОЗ Марина Безрукова знову у центрі скандалу: контракти на дрони та боєприпаси під ударом

Закупівлі дронів: сумнівні контракти
Паралельно із цими заявами з'явилася інформація про нові скандали навколо закупівель дронів для ЗСУ. Агентство, яке раніше укладало договори з компаніями, що спеціалізуються на продажі кормів для тварин, тепер звернулося до фірми, пов'язаної з косметикою та парфумерією – "ВНА Трейд".

Згідно з контрактом, ця компанія зобов'язалася поставити:

40 тисяч одиниць БПЛА "Грім" на суму 900 млн грн,
40 одиниць БПАК "Грім" за 48,6 млн. грн.
Державний аудит встановив, що у рамках цих контрактів була переплата у розмірі 215 млн. грн.

Ліцензії та кримінальні справи
Крім того, значна частина постачальників дронів працює без відповідних ліцензій, що стало підставою для започаткування кримінальної справи №62024100110000061.

Контракти на боєприпаси: провали та низька якість
Український аналітик та колишній інженер-конструктор КБ "Південне" Олександр Кочетков повідомив, що АТЗ уклала контракт на виробництво мін з компанією, яка виконала замовлення на 120 мм боєприпасів лише на 18%, хоча терміни поставок уже закінчуються.

Крім того, 10% вироблених боєприпасів було повернено виробнику через невідповідність якості. Це лише один із кількох контрактів, які підприємство не виконало в рамках держзамовлення.

Що далі?
Закупівлі дронів у компаній із сумнівною репутацією, порушення контрактів на виробництво боєприпасів та недостатній контроль якості викликають серйозні питання. Усе це відбувається за умов війни, що ставить під загрозу обороноздатність країни.

Нардеп Железняк заявив про можливе шахрайство з боку відомих «магічних практиків»: матеріали передадуть правоохоронцям

Народний депутат Ярослав Железняк заявив про можливі факти масштабного шахрайства та ухилення від сплати податків з боку осіб, які позиціонують себе як «політичні маги» та активно працюють у публічному просторі.

Особливості кримінально-правової кваліфікації легалізації майна: коментар до ст. 209 КК України

Вчергове звернутися до питання кваліфікації діянь за ст. 209 Кримінального кодексу України (далі — КК) мене підштовхнув вирок ВАКС від 23.06.2023 у справі № 991/6729/26, яким затверджено угоду про визнання винуватості.

Олег Горецький про медіацію: чому конфлікт — це не про справедливість, а про рахунок

Ми звикли думати, що йдемо в конфлікт заради справедливості. Що коли ми праві — треба стояти до кінця, довести свою правоту, домогтися, щоб винний поніс покарання. Ця логіка здається настільки природною, що ми майже ніколи її не ставимо під сумнів. Але практикуючий медіатор і кандидат юридичних наук Олег Горецький пропонує подивитися на суперечку тверезіше — з погляду прагматика, а не борця за принцип. Свою позицію він розгорнув у резонансному матеріалі «Конфлікт — це не про справедливість, а про рахунок», який ліг в основу його книги «Сам собі медіатор» — посібника, що вчить рахувати, а не реагувати.