Мінрегіон затвердив новий Порядок погодження відхилень від будівельних норм

Мінрегіон затвердив новий Порядок погодження відхилень від будівельних норм

Приємно і важливо говорити про перемогу! А вона є і дуже вистраждана! :) Прийнято наказ Мінрегіону, який обмежує погодження відхилень від ДБН.

З цим кейсом Разом проти корупції почали працювати ще 2 роки тому. Схема працювала раніше так: забудовник звертався до Мінрегіону з проханням погодити йому відхилення від будівельних норм та надавав свої проектні рішення, обґрунтування та обіцянки щодо компенсаторних заходів.

Окремо, за дверима Мінрегіону добрим людям посередникам ще щось надавав, залежно від того, які відхилення треба було погодити. За кожен поверх додатковий – від 10 тис уе. За кожну секцію від 30 тис і т.д.

Мінрегіон своїм колективно дорадчим органом Науково технічною радою розглядав ці відхилення і рекомендував міністерству їх до схвалення (чи не рекомендував роками, очікуючи і стимулюючи забудовників іти на ту, іншу зустріч, яка за дверима Мінрегіону).

Після колективного одобрямса Науково-технічної ради відповідальність розмивалася, а лист, який дозволяв порушувати норми і правила направлявся забудовнику. Забудовник докладав його далі усюди і будував те, що треба: на 10 поверхів вище, без підземного паркінгу, з меншим за площею дитячим майданчиком, АЗС ближче до будівель і т.д.

Треба віддати належне, Мінрегіон пішов на зустріч і повністю зупинив видавати листи погодження на відхилення. Втім, закон дає Мінрегіону такі повноваження, а для частини об’єктів (особливо соціальних вони часто необхідні).

Більше року листів не видавали взагалі і нікому, а ми з десятками експертів працювали між тим над списком відхилень, щодо яких Мінрегіон не має давати погоджень. Саме цей список увійшов до нового Наказу про порядок погодження відхилень від ДБН. І я хочу щиро подякувати експертам, які дуже багато зробили для цього, драйверам процесу Maryna LytvynchukMuhaylo Serebryakov. І звісно, керівництву та співробітникам МінрегіонГеннадій ЗубкоLev Partskhaladze Сергій БілоусИрина Безрукова за їх принципову позицію, яка подолала цю ганебну схему. І усім іншим ЦОВВ, які допомогли проходити складну та багатостраждальну процедуру погодження. 

Спільно