Як успішно міська влада освоює бюджет столиці?

Як успішно міська влада освоює бюджет столиці?

Чим нинішня столична влада найбільше запам’яталась киянам – шаленим марнотратством і власним піаром. На піар Кличка та його команди були витрачені колосальні кошти не лише так званих “інвесторів”, а й наші з вами – бюджетні.

Нагадаємо, що на так званий міст Кличка витрачено понад 300 млн гривень. На утримання апарату виконкому КМДА та апарату Київради, де один керівник (популярно кажучи на апарат Кличка), передбачено близько 700 мільйонів гривень, на підтримку засобів масової інформації – майже 124 мільйони.

Сходи на Воздвиженку обійшлись майже 90 мільйонів гривень. На “сухий фонтан” в Сирецькому парку витратили 7,9 мільйонів гривень, а реконструкція фонтанів на Русанівці – 13 мільйонів. Фонтани на Майдані – великий і малий - обійшлись киянам 20 млн 32,5 тис. грн і 13 млн 582,6 тис. грн відповідно. А тим часом, поки міський голова збирає спонсорські гроші на свої піар-проекти, за які невідомо як потім буде розраховуватись, продовжується руйнування Національного художнього музею.

А за даними системи ProZorro, на платформу відеоспостереження, сервера і програмне забезпечення КП "Інформатика" вже витратила 240,56 мільйонів бюджетних гривень. Всі відповідні закупівлі проводилися для оснащення програмно-апаратного комплексу непобудованого Ситуаційного центру протидії загрозам.

Тим часом з оголошення електронної системи державних закупівель ProZorro 30 липня і 7 серпня 2020 року КП "Інформатика" уклало два договори "на дооснащення програмно-апаратного комплексу Ситуаційного центру протидії загрозам в Києві". За цими договорами чергові 10,34 млн гривень підуть постійним підрядникам КП - ТОВ "Основи безпеки" (ціна договору - 6,4 млн гривень) і ТОВ "НВО Инфотех" (ціна договору - 3,94 млн гривень).

Всі згадані компанії неодноразово потрапляли в поле зору правоохоронців.

ТОВ "Основи безпеки" фігурує в кримінальному провадженні щодо закупівлі відеокамер для Київщини. Це ТОВ повинно було поставити і розставити по столичній області понад 500 камер, але за рік встигло встановити лише 180, та й ті, як виявилося, не працювали.

ТОВ "НВО Инфотех" правоохоронці вивчають як фірму з ознаками фіктивності. А також перевіряють, чи дійсно ця компанія виконувала роботи по установці камер спостереження відповідно до укладеного у 2017 році з КП "Інформатика" договором. У Нацполіціі підозрюють, що роботи фактично не були виконані, а 7,45 млн гривень КП "Інформатика" могло перерахувати на підставі фальсифікованих актів прийому-передачі робіт.

До того ж, члени команди Кличка не зволікають і освоюють столичні бюджети. Ще в 2015 році дохід заступника голови Департаменту міського благоустрою Тараса Панчія складався виключно з зарплати - 54 тис. 963 гривень і 1 тис. гривень від продажу цінних паперів. Але в цей час в житті Тараса стався поворот, і він влаштувався в Департамент благоустрою при Кличко. Життя різко почало налагоджуватися

Так, у 2017 році Панчій заробив вже 332 тис. Гривень. А в 2018 життя його стала ще краще - задекларував право користування в Ірпені двома квартирами і заробив 455 тис. гривень. І навіть звільнення з КМДА менше року тому не змогло зіпсувати життя Панчія, так як йому вдалося зберегти добрі відносини з Кличком. Настільки добрі, що тепер Тарас - один з керівників штабу Віталіка, ніж навіть хвалиться у себе на фейсбуці.

А у себе в інстаграмі він хвалиться вже новеньким авто преміум-класу - коштує його Range Rower Velar "всього нічого" - три мільйони гривень.